Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:10

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.13
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:85 20 16 8 16 13 3 1 8
- voturi pentru (DA):61 20 - 7 15 11 3 1 4
- voturi împotrivă (NU):17 - 16 - - 1 - - -
- abțineri:7 - - 1 1 1 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andreica Romică - Abținere
2. Buciu Angela PRM Abținere
3. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
4. Lakatos Petru UDMR Abținere
5. Momanu Corneliu - Abținere
6. Știrbeț Cornel - Abținere
7. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Antal Árpád-András UDMR DA
3. Asztalos Ferenc UDMR DA
4. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
5. Bónis István UDMR DA
6. Buda Daniel PD-L DA
7. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
8. Călian Petru PC DA
9. Chiper Gheorghe PSD DA
10. Cindrea Ioan PSD DA
11. Diaconescu Marin PRM DA
12. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
13. Dumitriu Mihai PSD DA
14. Dușa Mircea PSD DA
15. Erdei Dolóczki István UDMR DA
16. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
17. Florea Damian PC DA
18. Furo Iuliu Ioan PRM DA
19. Găleteanu Monalisa PSD DA
20. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
21. Grigore Dan PD-L DA
22. Gubandru Aurel PSD DA
23. Igaș Traian Constantin PD-L DA
24. Iordache Florin PSD DA
25. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
26. Kerekes Károly UDMR DA
27. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
28. Liga Dănuț PD-L DA
29. Macaleți Costică PSD DA
30. Manta Pantelimon - DA
31. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
32. Máté András-Levente UDMR DA
33. Meir Nati PD-L DA
34. Mircea Costache PRM DA
35. Mironescu Laurențiu PD-L DA
36. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
37. Moisoiu Adrian PRM DA
38. Munteanu Ioan PSD DA
39. Nassar Rodica PSD DA
40. Nosa Iuliu PSD DA
41. Ovidenie Costel - DA
42. Petrea Constantin PD-L DA
43. Pușcaș Vasile PSD DA
44. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
45. Rus Ioan Aurel PRM DA
46. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
47. Sasu Ion PSD DA
48. Seres Dénes UDMR DA
49. Soporan Vasile Filip PSD DA
50. Stoica Ion - DA
51. Străchinaru Petre PD-L DA
52. Tamás Sándor UDMR DA
53. Timar Liviu PSD DA
54. Toma Florentina Marilena PSD DA
55. Varga Attila UDMR DA
56. Vasile Aurelia PSD DA
57. Văsioiu Horia PD-L DA
58. Vlădoiu Aurel PSD DA
59. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
60. Zegrean Augustin PD-L DA
61. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
3. Dragomir Gheorghe PNL NU
4. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
5. Gabor Gheorghe PNL NU
6. Gerea Andrei Dominic PNL NU
7. Gheorghe Valeriu PNL NU
8. Hoban Ioan PNL NU
9. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
10. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
11. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
12. Olteanu Bogdan PNL NU
13. Pușcă Mircea Valer PNL NU
14. Sóki Béla UDMR NU
15. Strungă Emil PNL NU
16. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
17. Ursărescu Dorinel PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 ianuarie 2022, 9:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro