Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:11 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:11

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.18
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:88 24 17 8 16 12 3 1 7
- voturi pentru (DA):62 23 - 8 15 10 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):17 - 16 - - 1 - - -
- abțineri:8 - 1 - 1 1 1 - 4
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
2. Zegrean Augustin PD-L DA
3. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
4. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
5. Vlădoiu Aurel PSD DA
6. Văsioiu Horia PD-L DA
7. Vasile Aurelia PSD DA
8. Ursărescu Dorinel PNL NU
9. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
10. Toma Florentina Marilena PSD DA
11. Timar Liviu PSD DA
12. Tamás Sándor UDMR DA
13. Strungă Emil PNL NU
14. Străchinaru Petre PD-L DA
15. Stoica Ion - DA
16. Soporan Vasile Filip PSD DA
17. Sóki Béla UDMR NU
18. Seres Dénes UDMR DA
19. Sasu Ion PSD DA
20. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
21. Rus Ioan Aurel PRM DA
22. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
23. Pușcă Mircea Valer PNL NU
24. Pușcaș Vasile PSD DA
25. Petrea Constantin PD-L DA
26. Palăr Ionel PNL NU
27. Ovidenie Costel - DA
28. Olteanu Bogdan PNL NU
29. Nosa Iuliu PSD DA
30. Nechita Aurel PSD DA
31. Nassar Rodica PSD DA
32. Munteanu Ioan PSD DA
33. Momanu Corneliu - Abținere
34. Moisoiu Adrian PRM DA
35. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
36. Mînzînă Ion PRM DA
37. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
38. Mironescu Laurențiu PD-L DA
39. Mircea Costache PRM DA
40. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
41. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
42. Máté András-Levente UDMR DA
43. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
44. Manta Pantelimon - Abținere
45. Macaleți Costică PSD DA
46. Liga Dănuț PD-L DA
47. Lakatos Petru UDMR Abținere
48. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
49. Kerekes Károly UDMR DA
50. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
51. Iordache Florin PSD DA
52. Ionescu Daniel PSD DA
53. Igaș Traian Constantin PD-L DA
54. Hoban Ioan PNL NU
55. Gubandru Aurel PSD DA
56. Grigore Dan PD-L DA
57. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
58. Gheorghe Valeriu PNL NU
59. Gerea Andrei Dominic PNL NU
60. Găleteanu Monalisa PSD DA
61. Gabor Gheorghe PNL NU
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
64. Florea Damian PC Abținere
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Dumitriu Mihai PSD -
70. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
71. Dragomir Gheorghe PNL NU
72. Cindrea Ioan PSD DA
73. Chiper Gheorghe PSD DA
74. Călian Petru PC DA
75. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
76. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
77. Buda Daniel PD-L DA
78. Buciu Angela PRM DA
79. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
80. Bónis István UDMR DA
81. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
82. Băeșu George PSD DA
83. Asztalos Ferenc UDMR DA
84. Antal Árpád-András UDMR DA
85. Andreica Romică - Abținere
86. Amet Aledin Minoritati DA
87. Almăjanu Marin PNL Abținere
88. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 4:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro