Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:11 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:11

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.18
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:88 24 17 8 16 12 3 1 7
- voturi pentru (DA):62 23 - 8 15 10 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):17 - 16 - - 1 - - -
- abțineri:8 - 1 - 1 1 1 - 4
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Dumitriu Mihai PSD -
1. Almăjanu Marin PNL Abținere
2. Andreica Romică - Abținere
3. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
4. Florea Damian PC Abținere
5. Lakatos Petru UDMR Abținere
6. Manta Pantelimon - Abținere
7. Momanu Corneliu - Abținere
8. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amet Aledin Minoritati DA
3. Antal Árpád-András UDMR DA
4. Asztalos Ferenc UDMR DA
5. Băeșu George PSD DA
6. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
7. Bónis István UDMR DA
8. Buciu Angela PRM DA
9. Buda Daniel PD-L DA
10. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
11. Călian Petru PC DA
12. Chiper Gheorghe PSD DA
13. Cindrea Ioan PSD DA
14. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
15. Dușa Mircea PSD DA
16. Duțu Stelian PD-L DA
17. Erdei Dolóczki István UDMR DA
18. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
19. Furo Iuliu Ioan PRM DA
20. Găleteanu Monalisa PSD DA
21. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
22. Grigore Dan PD-L DA
23. Gubandru Aurel PSD DA
24. Igaș Traian Constantin PD-L DA
25. Ionescu Daniel PSD DA
26. Iordache Florin PSD DA
27. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
28. Kerekes Károly UDMR DA
29. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
30. Liga Dănuț PD-L DA
31. Macaleți Costică PSD DA
32. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
33. Máté András-Levente UDMR DA
34. Mircea Costache PRM DA
35. Mironescu Laurențiu PD-L DA
36. Mînzînă Ion PRM DA
37. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
38. Moisoiu Adrian PRM DA
39. Munteanu Ioan PSD DA
40. Nassar Rodica PSD DA
41. Nechita Aurel PSD DA
42. Nosa Iuliu PSD DA
43. Ovidenie Costel - DA
44. Petrea Constantin PD-L DA
45. Pușcaș Vasile PSD DA
46. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
47. Rus Ioan Aurel PRM DA
48. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
49. Sasu Ion PSD DA
50. Seres Dénes UDMR DA
51. Soporan Vasile Filip PSD DA
52. Stoica Ion - DA
53. Străchinaru Petre PD-L DA
54. Tamás Sándor UDMR DA
55. Timar Liviu PSD DA
56. Toma Florentina Marilena PSD DA
57. Vasile Aurelia PSD DA
58. Văsioiu Horia PD-L DA
59. Vlădoiu Aurel PSD DA
60. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
61. Zegrean Augustin PD-L DA
62. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
2. Dragomir Gheorghe PNL NU
3. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
4. Gabor Gheorghe PNL NU
5. Gerea Andrei Dominic PNL NU
6. Gheorghe Valeriu PNL NU
7. Hoban Ioan PNL NU
8. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
9. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
10. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
11. Olteanu Bogdan PNL NU
12. Palăr Ionel PNL NU
13. Pușcă Mircea Valer PNL NU
14. Sóki Béla UDMR NU
15. Strungă Emil PNL NU
16. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
17. Ursărescu Dorinel PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 5 decembrie 2021, 17:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro