Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:12
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:12

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.21
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:88 25 17 8 16 11 3 1 7
- voturi pentru (DA):61 25 - 8 13 9 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):19 - 17 - 1 1 - - -
- abțineri:7 - - - 1 1 1 - 4
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andreica Romică - Abținere
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Băeșu George PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
9. Bónis István UDMR DA
10. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
11. Buciu Angela PRM DA
12. Buda Daniel PD-L -
13. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
14. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
15. Călian Petru PC DA
16. Chiper Gheorghe PSD DA
17. Cindrea Ioan PSD DA
18. Dragomir Gheorghe PNL NU
19. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
20. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
21. Dumitriu Mihai PSD DA
22. Duțu Stelian PD-L DA
23. Erdei Dolóczki István UDMR DA
24. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
25. Florea Damian PC Abținere
26. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
27. Furo Iuliu Ioan PRM DA
28. Gabor Gheorghe PNL NU
29. Găleteanu Monalisa PSD DA
30. Gerea Andrei Dominic PNL NU
31. Gheorghe Valeriu PNL NU
32. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
33. Grigore Dan PD-L DA
34. Gubandru Aurel PSD DA
35. Hoban Ioan PNL NU
36. Igaș Traian Constantin PD-L DA
37. Ionescu Daniel PSD DA
38. Iordache Florin PSD DA
39. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
40. Lakatos Petru UDMR Abținere
41. Liga Dănuț PD-L DA
42. Macaleți Costică PSD DA
43. Manta Pantelimon - Abținere
44. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
45. Máté András-Levente UDMR DA
46. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
47. Meir Nati PD-L DA
48. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
49. Mircea Costache PRM DA
50. Mironescu Laurențiu PD-L DA
51. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
52. Mînzînă Ion PRM DA
53. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
54. Moisoiu Adrian PRM DA
55. Momanu Corneliu - Abținere
56. Movilă Petru PD-L NU
57. Munteanu Ioan PSD DA
58. Nassar Rodica PSD DA
59. Nechita Aurel PSD DA
60. Nosa Iuliu PSD DA
61. Olteanu Bogdan PNL NU
62. Ovidenie Costel - DA
63. Palăr Ionel PNL NU
64. Petrea Constantin PD-L DA
65. Pușcaș Vasile PSD DA
66. Pușcă Mircea Valer PNL NU
67. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
68. Rus Ioan Aurel PRM DA
69. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
70. Sasu Ion PSD DA
71. Seres Dénes UDMR DA
72. Sóki Béla UDMR NU
73. Soporan Vasile Filip PSD DA
74. Stoica Ion - DA
75. Străchinaru Petre PD-L DA
76. Strungă Emil PNL NU
77. Tamás Sándor UDMR DA
78. Timar Liviu PSD DA
79. Toma Florentina Marilena PSD DA
80. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
81. Ursărescu Dorinel PNL NU
82. Varga Attila UDMR DA
83. Vasile Aurelia PSD DA
84. Vlădoiu Aurel PSD DA
85. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
86. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
87. Zegrean Augustin PD-L DA
88. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA