Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:13 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:13

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.24
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:86 23 15 9 16 11 3 1 8
- voturi pentru (DA):61 23 - 9 14 9 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):16 - 15 - - 1 - - -
- abțineri:8 - - - 1 1 1 - 5
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Buda Daniel PD-L -
1. Andreica Romică - Abținere
2. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
3. Florea Damian PC Abținere
4. Lakatos Petru UDMR Abținere
5. Manta Pantelimon - Abținere
6. Momanu Corneliu - Abținere
7. Știrbeț Cornel - Abținere
8. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Antal Árpád-András UDMR DA
3. Băeșu George PSD DA
4. Bejinariu Eugen PSD DA
5. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
6. Bónis István UDMR DA
7. Buciu Angela PRM DA
8. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
9. Călian Petru PC DA
10. Chiper Gheorghe PSD DA
11. Cindrea Ioan PSD DA
12. Diaconescu Marin PRM DA
13. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
14. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
15. Dumitriu Mihai PSD DA
16. Duțu Stelian PD-L DA
17. Erdei Dolóczki István UDMR DA
18. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
19. Furo Iuliu Ioan PRM DA
20. Găleteanu Monalisa PSD DA
21. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
22. Grigore Dan PD-L DA
23. Gubandru Aurel PSD DA
24. Igaș Traian Constantin PD-L DA
25. Ionescu Daniel PSD DA
26. Iordache Florin PSD DA
27. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
28. Liga Dănuț PD-L DA
29. Macaleți Costică PSD DA
30. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
31. Máté András-Levente UDMR DA
32. Meir Nati PD-L DA
33. Mircea Costache PRM DA
34. Mironescu Laurențiu PD-L DA
35. Mînzînă Ion PRM DA
36. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
37. Moisoiu Adrian PRM DA
38. Munteanu Ioan PSD DA
39. Nassar Rodica PSD DA
40. Nechita Aurel PSD DA
41. Nosa Iuliu PSD DA
42. Ovidenie Costel - DA
43. Petrea Constantin PD-L DA
44. Pușcaș Vasile PSD DA
45. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
46. Rus Ioan Aurel PRM DA
47. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
48. Sasu Ion PSD DA
49. Seres Dénes UDMR DA
50. Soporan Vasile Filip PSD DA
51. Stoica Ion - DA
52. Străchinaru Petre PD-L DA
53. Tamás Sándor UDMR DA
54. Timar Liviu PSD DA
55. Toma Florentina Marilena PSD DA
56. Varga Attila UDMR DA
57. Vasile Aurelia PSD DA
58. Văsioiu Horia PD-L DA
59. Vlădoiu Aurel PSD DA
60. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
61. Zegrean Augustin PD-L DA
1. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
2. Dragomir Gheorghe PNL NU
3. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
4. Gabor Gheorghe PNL NU
5. Gerea Andrei Dominic PNL NU
6. Hoban Ioan PNL NU
7. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
8. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
9. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
10. Olteanu Bogdan PNL NU
11. Palăr Ionel PNL NU
12. Pușcă Mircea Valer PNL NU
13. Sóki Béla UDMR NU
14. Strungă Emil PNL NU
15. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
16. Ursărescu Dorinel PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 2 decembrie 2021, 2:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro