Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:13 Versiunea pentru printare
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:13

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.25
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:87 24 16 9 14 12 2 2 8
- voturi pentru (DA):61 24 - 9 12 10 1 2 3
- voturi împotrivă (NU):18 - 16 - 1 1 - - -
- abțineri:8 - - - 1 1 1 - 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
2. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
3. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
4. Vlădoiu Aurel PSD DA
5. Văsioiu Horia PD-L DA
6. Vasile Aurelia PSD DA
7. Varga Attila UDMR DA
8. Ursărescu Dorinel PNL NU
9. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
10. Toma Florentina Marilena PSD DA
11. Timar Liviu PSD DA
12. Tamás Sándor UDMR DA
13. Știrbeț Cornel - Abținere
14. Strungă Emil PNL NU
15. Străchinaru Petre PD-L DA
16. Stoica Ion - DA
17. Soporan Vasile Filip PSD DA
18. Sóki Béla UDMR NU
19. Seres Dénes UDMR DA
20. Sasu Ion PSD DA
21. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
22. Rus Ioan Aurel PRM DA
23. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
24. Pușcă Mircea Valer PNL NU
25. Pușcaș Vasile PSD DA
26. Petrea Constantin PD-L DA
27. Ovidenie Costel - DA
28. Olteanu Bogdan PNL NU
29. Nosa Iuliu PSD DA
30. Nechita Aurel PSD DA
31. Nassar Rodica PSD DA
32. Munteanu Ioan PSD DA
33. Movilă Petru PD-L NU
34. Momanu Corneliu - Abținere
35. Moisoiu Adrian PRM DA
36. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
37. Mînzînă Ion PRM DA
38. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
39. Mironescu Laurențiu PD-L DA
40. Mircea Costache PRM DA
41. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
42. Meir Nati PD-L DA
43. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
44. Máté András-Levente UDMR DA
45. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
46. Manta Pantelimon - Abținere
47. Macaleți Costică PSD DA
48. Liga Dănuț PD-L DA
49. Lakatos Petru UDMR Abținere
50. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
51. Iordache Florin PSD DA
52. Ionescu Daniel PSD DA
53. Igaș Traian Constantin PD-L DA
54. Hoban Ioan PNL NU
55. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
56. Gubandru Aurel PSD DA
57. Grigore Dan PD-L DA
58. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
59. Gheorghe Valeriu PNL NU
60. Gerea Andrei Dominic PNL NU
61. Găleteanu Monalisa PSD DA
62. Gabor Gheorghe PNL NU
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
65. Florea Damian PC Abținere
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Dumitriu Mihai PSD DA
69. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
70. Dragomir Gheorghe PNL NU
71. Diaconescu Marin PRM DA
72. Cindrea Ioan PSD DA
73. Chiper Gheorghe PSD DA
74. Călian Petru PC DA
75. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
76. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
77. Buciu Angela PRM DA
78. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
79. Bónis István UDMR DA
80. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
81. Bejinariu Eugen PSD DA
82. Băeșu George PSD DA
83. Asztalos Ferenc UDMR DA
84. Antal Árpád-András UDMR DA
85. Andreica Romică - Abținere
86. Amet Aledin Minoritati DA
87. Almăjanu Marin PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 28 noiembrie 2021, 14:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro