Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.06.2007 > 11:13
Marți, 12 iunie 2007, ora 11:13

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pct.25
PL 310/2007 Propunere legislativă privind participarea României la procesul decizional din cadrul Uniunii Europene și îndeplinirea obligațiilor asumate față de Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:87 24 16 9 14 12 2 2 8
- voturi pentru (DA):61 24 - 9 12 10 1 2 3
- voturi împotrivă (NU):18 - 16 - 1 1 - - -
- abțineri:8 - - - 1 1 1 - 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Amet Aledin Minoritati DA
3. Andreica Romică - Abținere
4. Antal Árpád-András UDMR DA
5. Asztalos Ferenc UDMR DA
6. Băeșu George PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
9. Bónis István UDMR DA
10. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
11. Buciu Angela PRM DA
12. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
13. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
14. Călian Petru PC DA
15. Chiper Gheorghe PSD DA
16. Cindrea Ioan PSD DA
17. Diaconescu Marin PRM DA
18. Dragomir Gheorghe PNL NU
19. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
20. Dumitriu Mihai PSD DA
21. Erdei Dolóczki István UDMR DA
22. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
23. Florea Damian PC Abținere
24. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
25. Furo Iuliu Ioan PRM DA
26. Gabor Gheorghe PNL NU
27. Găleteanu Monalisa PSD DA
28. Gerea Andrei Dominic PNL NU
29. Gheorghe Valeriu PNL NU
30. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
31. Grigore Dan PD-L DA
32. Gubandru Aurel PSD DA
33. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
34. Hoban Ioan PNL NU
35. Igaș Traian Constantin PD-L DA
36. Ionescu Daniel PSD DA
37. Iordache Florin PSD DA
38. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
39. Lakatos Petru UDMR Abținere
40. Liga Dănuț PD-L DA
41. Macaleți Costică PSD DA
42. Manta Pantelimon - Abținere
43. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
44. Máté András-Levente UDMR DA
45. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
46. Meir Nati PD-L DA
47. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
48. Mircea Costache PRM DA
49. Mironescu Laurențiu PD-L DA
50. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
51. Mînzînă Ion PRM DA
52. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
53. Moisoiu Adrian PRM DA
54. Momanu Corneliu - Abținere
55. Movilă Petru PD-L NU
56. Munteanu Ioan PSD DA
57. Nassar Rodica PSD DA
58. Nechita Aurel PSD DA
59. Nosa Iuliu PSD DA
60. Olteanu Bogdan PNL NU
61. Ovidenie Costel - DA
62. Petrea Constantin PD-L DA
63. Pușcaș Vasile PSD DA
64. Pușcă Mircea Valer PNL NU
65. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
66. Rus Ioan Aurel PRM DA
67. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
68. Sasu Ion PSD DA
69. Seres Dénes UDMR DA
70. Sóki Béla UDMR NU
71. Soporan Vasile Filip PSD DA
72. Stoica Ion - DA
73. Străchinaru Petre PD-L DA
74. Strungă Emil PNL NU
75. Știrbeț Cornel - Abținere
76. Tamás Sándor UDMR DA
77. Timar Liviu PSD DA
78. Toma Florentina Marilena PSD DA
79. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
80. Ursărescu Dorinel PNL NU
81. Varga Attila UDMR DA
82. Vasile Aurelia PSD DA
83. Văsioiu Horia PD-L DA
84. Vlădoiu Aurel PSD DA
85. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
86. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
87. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA