Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2022 > 16:10 Versiunea pentru printare
Luni, 30 mai 2022, ora 16:10

Subiect vot: Timp dezbatere - PL 434/2021
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:192 74 34 32 19 10 9 14
- voturi pentru (DA):148 74 34 - 18 10 9 3
- voturi împotrivă (NU):44 - - 32 1 - - 11
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albișteanu Mihail AUR DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - NU
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
15. Barbu Costel PNL DA
16. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Bălășoiu Aurel PSD DA
19. Băltărețu Viorel USR NU
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Blaga Daniel-Codruț USR NU
24. Bota Călin-Ioan PNL DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Oana-Gianina PSD DA
30. Burciu Cristina PNL DA
31. Calista Mara-Daniela PNL DA
32. Calotă Florică Ică PNL DA
33. Cambera Oana-Alexandra USR NU
34. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
35. Chelaru Mircia AUR DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR NU
37. Chira Claudiu-Martin - NU
38. Chirilă Virgil Alin PSD DA
39. Coarnă Dumitru - DA
40. Cristea Andi-Lucian PSD DA
41. Crîstici Ognean Minoritati DA
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Cupșa Ioan PNL DA
44. Damian Romulus-Marius PSD DA
45. Dancă Ionel - NU
46. Dămureanu Ringo AUR DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD DA
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
49. Dumitru Florian-Emil PNL DA
50. Dunava Costel Neculai PSD DA
51. Enachi Raisa AUR DA
52. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
53. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
54. Florea Oana-Consuela PSD DA
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Flucuș Dumitru AUR DA
57. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
58. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
59. Gál Károly UDMR DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Georgescu Nicolae PSD DA
62. Gheba Daniel-Sorin USR NU
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
65. Giugea Nicolae - NU
66. Giurgiu Adrian USR NU
67. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
68. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
69. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
70. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
71. Gudu Michael PNL DA
72. Hajdu Gábor UDMR DA
73. Havârneanu Filip USR NU
74. Hărătău Elena PNL DA
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Ichim Cristian-Paul USR NU
79. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
80. Ilie Victor USR NU
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Intotero Natalia-Elena PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR NU
84. Ionescu George - NU
85. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
86. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
87. Kelemen Attila UDMR DA
88. Kiss János PNL DA
89. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
90. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
91. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
92. Lasca Mihai Ioan - DA
93. Lazăr Ion-Marian USR NU
94. Lazăr Teodor USR NU
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
96. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
97. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
98. Macovei Silviu Nicu PSD DA
99. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
100. Mang Ioan PSD DA
101. Manta Claudiu PSD DA
102. Mărculescu Dumitru PNL DA
103. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
106. Miklós Zoltán UDMR DA
107. Mina Marian PSD DA
108. Mircea Florin PSD DA
109. Mitrea Dumitrina AUR DA
110. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
111. Moisin Radu-Marin PNL DA
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
113. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
114. Munteanu Remus PSD DA
115. Murariu Oana USR NU
116. Nacov Gheorghe Minoritati DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Năcuță Sorin PNL DA
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
120. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
121. Neagu Denisa-Elena USR NU
122. Neață Eugen PSD DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
125. Özmen Oana-Marciana USR NU
126. Paladi George-Adrian PSD DA
127. Panait Radu USR NU
128. Paraschiv Rodica PSD DA
129. Pavelescu Nicolae PSD DA
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
131. Piper-Savu Florin PSD DA
132. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
133. Plăiașu Gabriel - NU
134. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
135. Pop Darius AUR DA
136. Popa Radu Mihai PSD DA
137. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
138. Popescu Dan-Cristian PSD DA
139. Popica Eduard-Andrei PSD DA
140. Presură Alexandra PSD DA
141. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
142. Prună Cristina-Mădălina USR NU
143. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
144. Roman Florin-Claudiu PNL DA
145. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
146. Salan Viorel PSD DA
147. Sandu Viorica PSD DA
148. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
149. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
150. Scripnic Lilian AUR DA
151. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Simion George-Nicolae AUR DA
154. Stancu Paul PSD DA
155. Stativă Irinel Ioan PSD DA
156. Stoian Maria PNL DA
157. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
158. Stoica Diana USR NU
159. Stoica Elena PSD DA
160. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
161. Șandru Cosmin PNL DA
162. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
163. Șerban Gianina AUR DA
164. Șimon Gheorghe PSD DA
165. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
166. Șoldan Gheorghe PSD DA
167. Șovăială Constantin - NU
168. Ștefan Ion - NU
169. Tanasă Dan AUR DA
170. Tănase Antonel - NU
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
172. Tătaru Nelu PNL DA
173. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
174. Terente Eugen USR NU
175. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
176. Toda Daniel-Liviu USR NU
177. Toma Ilie PSD DA
178. Toma Vasilică PSD DA
179. Tudorache Daniel PSD DA
180. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
181. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
182. Țachianu Marian PSD DA
183. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
184. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
185. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
186. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
187. Vîlceanu Dan PNL DA
188. Vulpescu Ioan PSD DA
189. Weber Mihai PSD DA
190. Zakarias Zoltán UDMR DA
191. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 21:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro