Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2022 > 16:34 Versiunea pentru printare
Luni, 30 mai 2022, ora 16:34

Subiect vot: PL 434/2021 - AMR1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:215 77 47 38 19 13 8 13
- voturi pentru (DA):49 1 1 38 - - 1 8
- voturi împotrivă (NU):162 76 46 - 19 13 7 1
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Amet Varol Minoritati NU
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR NU
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
17. Balint Liviu-Ioan PNL NU
18. Banias Mircea Marius PNL NU
19. Barbu Costel PNL NU
20. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Benedek Zacharie UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
30. Bîrcă Constantin PSD NU
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bota Călin-Ioan PNL NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Burciu Cristina PNL NU
40. Calista Mara-Daniela PNL NU
41. Calotă Florică Ică PNL NU
42. Cambera Oana-Alexandra USR DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
44. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
45. Chelaru Mircia AUR NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Coarnă Dumitru - NU
51. Constantin Daniel PNL NU
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
53. Cristea Andi-Lucian PSD NU
54. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR NU
56. Csoma Botond UDMR NU
57. Dancă Ionel - Abținere
58. Dămureanu Ringo AUR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD NU
60. Drancă Andrei-Iulian USR DA
61. Drulă Cătălin USR DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
63. Dumitru Florian-Emil PNL NU
64. Dunava Costel Neculai PSD NU
65. Enachi Raisa AUR NU
66. Farago Petru UDMR NU
67. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
68. Feodor Silviu Minoritati NU
69. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
70. Florea Oana-Consuela PSD NU
71. Floroiu Ionel PSD NU
72. Flucuș Dumitru AUR NU
73. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
74. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
75. Gál Károly UDMR NU
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Georgescu Nicolae PSD NU
78. Gheba Daniel-Sorin USR DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
80. Gheorghiu Bogdan PNL NU
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
82. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
83. Giugea Nicolae - DA
84. Giurgiu Adrian USR DA
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
86. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
87. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
88. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
89. Gudu Michael PNL NU
90. Hajdu Gábor UDMR NU
91. Havârneanu Filip USR DA
92. Hărătău Elena PNL NU
93. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
94. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
95. Iancu Marius-Ionel PSD NU
96. Ibram Iusein Minoritati NU
97. Ichim Cristian-Paul USR DA
98. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
99. Ilie Victor USR DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ion Stelian-Cristian USR DA
103. Ionescu George - Abținere
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
105. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
106. Kelemen Attila UDMR NU
107. Kiss János PNL NU
108. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
109. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
110. Lazăr Ion-Marian USR DA
111. Lazăr Teodor USR DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
114. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD NU
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
117. Mang Ioan PSD NU
118. Manta Claudiu PSD NU
119. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
120. Mărculescu Dumitru PNL NU
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
123. Miftode Marius-Andrei USR DA
124. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
125. Miklós Zoltán UDMR NU
126. Mina Marian PSD NU
127. Mircea Florin PSD NU
128. Mitrea Dumitrina AUR NU
129. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
130. Moisin Radu-Marin PNL NU
131. Molnar Ervin PNL NU
132. Molnar Radu-Iulian USR DA
133. Munteanu Remus PSD NU
134. Murariu Oana USR DA
135. Nacov Gheorghe Minoritati NU
136. Nagy Vasile AUR NU
137. Nassar Rodica PSD NU
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
139. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
140. Neagu Denisa-Elena USR DA
141. Neață Eugen PSD NU
142. Niță Nicu PSD NU
143. Orban Ludovic - DA
144. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
145. Özmen Oana-Marciana USR DA
146. Paladi George-Adrian PSD NU
147. Panait Radu USR DA
148. Pavelescu Nicolae PSD DA
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
150. Piper-Savu Florin PSD NU
151. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
152. Plăiașu Gabriel - DA
153. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
154. Pop Darius AUR NU
155. Popa Alexandru PNL DA
156. Popa Radu Mihai PSD NU
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
158. Popescu Dan-Cristian PSD NU
159. Popescu Pavel PNL NU
160. Popica Eduard-Andrei PSD NU
161. Presură Alexandra PSD NU
162. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
163. Prună Cristina-Mădălina USR DA
164. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Nicolae - -
168. Rujan Dumitru PNL NU
169. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
170. Salan Viorel PSD NU
171. Sandu Viorica PSD NU
172. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
173. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
174. Scripnic Lilian AUR NU
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Seres Dénes UDMR NU
177. Solomon Adrian PSD NU
178. Stancu Paul PSD NU
179. Stativă Irinel Ioan PSD NU
180. Stângă George-Cătălin PNL NU
181. Stoian Maria PNL NU
182. Stoica Diana USR DA
183. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
184. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
185. Szabó Ödön UDMR NU
186. Șandru Cosmin PNL NU
187. Șerban Gianina AUR NU
188. Șimon Gheorghe PSD NU
189. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
190. Șovăială Constantin - DA
191. Tănase Antonel - Abținere
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
193. Tătaru Nelu PNL NU
194. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
195. Terente Eugen USR DA
196. Toda Daniel-Liviu USR DA
197. Todosiu Beniamin USR DA
198. Toma Ilie PSD NU
199. Toma Vasilică PSD NU
200. Trăilă Cristina PNL NU
201. Tudorache Daniel PSD NU
202. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
203. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
204. Tuță George-Cristian PNL NU
205. Țachianu Marian PSD NU
206. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
207. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
208. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
209. Vîlceanu Dan PNL NU
210. Volosatîi Boris AUR NU
211. Vulpescu Ioan PSD NU
212. Weber Mihai PSD NU
213. Zakarias Zoltán UDMR NU
214. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
215. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 4 octombrie 2022, 19:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro