Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2022 > 16:41 Versiunea pentru printare
Luni, 30 mai 2022, ora 16:41

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 434/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.95/2021 pentru aprobarea Programului Național de Investiții ”Anghel Saligny”
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:235 83 51 40 20 16 11 14
- voturi pentru (DA):193 83 51 - 20 16 11 12
- voturi împotrivă (NU):42 - - 40 - - - 2
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR NU
30. Berescu Monica-Elena USR NU
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR NU
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra USR NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR NU
50. Chira Claudiu-Martin - DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Coarnă Dumitru - NU
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR NU
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dămureanu Ringo AUR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR NU
69. Drulă Cătălin USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fechet Mircea PNL DA
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR DA
83. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
84. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin USR NU
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
93. Giugea Nicolae - DA
94. Giurgiu Adrian USR NU
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hajdu Gábor UDMR DA
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
108. Ilie Victor USR NU
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR NU
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
118. Könczei Csaba UDMR DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lasca Mihai Ioan - NU
121. Lazăr Ion-Marian USR NU
122. Lazăr Teodor USR NU
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
133. Mărculescu Dumitru PNL DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Miftode Marius-Andrei USR NU
137. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
138. Miklós Zoltán UDMR DA
139. Mina Marian PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Miruță Radu-Dinel USR NU
142. Mitrea Dumitrina AUR DA
143. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
144. Moisin Radu-Marin PNL DA
145. Molnar Ervin PNL DA
146. Molnar Radu-Iulian USR NU
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
148. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Murariu Oana USR NU
151. Nacov Gheorghe Minoritati DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Năcuță Sorin PNL DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
155. Neagu Denisa-Elena USR NU
156. Neață Eugen PSD DA
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana USR NU
159. Paladi George-Adrian PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pavelescu Nicolae PSD DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Piper-Savu Florin PSD DA
164. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
165. Plăiașu Gabriel - DA
166. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
167. Popa Alexandru PNL DA
168. Popa Radu Mihai PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Dan-Cristian PSD DA
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Popica Eduard-Andrei PSD DA
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR NU
176. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
177. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Roman Nicolae - DA
181. Rujan Dumitru PNL DA
182. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
183. Salan Viorel PSD DA
184. Sandu Viorica PSD DA
185. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
186. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
187. Scripnic Lilian AUR DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Simonis Alfred - Robert PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stângă George-Cătălin PNL DA
195. Stoian Maria PNL DA
196. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
197. Stoica Diana USR NU
198. Stoica Elena PSD DA
199. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
200. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
201. Szabó Ödön UDMR DA
202. Șandru Cosmin PNL DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șerban Gianina AUR DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
207. Șoldan Gheorghe PSD DA
208. Șovăială Constantin - DA
209. Ștefan Ion - DA
210. Tanasă Dan AUR DA
211. Tănase Antonel - DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
215. Terente Eugen USR NU
216. Toda Daniel-Liviu USR NU
217. Todosiu Beniamin USR NU
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tudorache Daniel PSD DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
224. Tuță George-Cristian PNL DA
225. Țachianu Marian PSD DA
226. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
227. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
230. Vîlceanu Dan PNL DA
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zakarias Zoltán UDMR DA
234. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 2 octombrie 2022, 19:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro