Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2022 > 16:39 Versiunea pentru printare
Luni, 30 mai 2022, ora 16:39

Subiect vot: Retrimietere la comisie PL 511/2021
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:224 80 49 40 18 15 10 12
- voturi pentru (DA):222 80 48 40 18 14 10 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Albișteanu Mihail AUR DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cambera Oana-Alexandra USR DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chelaru Mircia AUR DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chira Claudiu-Martin - DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Coarnă Dumitru - DA
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cozma Adrian-Felician PNL DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
55. Cristian Brian USR DA
56. Crîstici Ognean Minoritati DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Damian Romulus-Marius PSD DA
61. Dămureanu Ringo AUR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Drancă Andrei-Iulian USR DA
64. Drulă Cătălin USR DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitru Florian-Emil PNL DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Enachi Raisa AUR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
71. Fechet Mircea PNL DA
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Flucuș Dumitru AUR DA
76. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
77. Gál Károly UDMR DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin USR DA
81. Gheorghiu Bogdan PNL DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
84. Giurgiu Adrian USR DA
85. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
86. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
87. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
88. Gudu Michael PNL DA
89. Hărătău Elena PNL DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Ibram Iusein Minoritati DA
95. Ichim Cristian-Paul USR DA
96. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
97. Ilie Victor USR DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
102. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
103. Kelemen Attila UDMR DA
104. Kiss János PNL DA
105. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
106. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
107. Könczei Csaba UDMR DA
108. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
109. Lasca Mihai Ioan - DA
110. Lazăr Ion-Marian USR DA
111. Lazăr Teodor USR DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
114. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
115. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
119. Mang Ioan PSD DA
120. Manta Claudiu PSD DA
121. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
122. Mărculescu Dumitru PNL DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Miftode Marius-Andrei USR DA
126. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
127. Miklós Zoltán UDMR DA
128. Mina Marian PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Miruță Radu-Dinel USR DA
131. Mitrea Dumitrina AUR DA
132. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
133. Moisin Radu-Marin PNL DA
134. Molnar Ervin PNL DA
135. Molnar Radu-Iulian USR DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
138. Munteanu Remus PSD DA
139. Murariu Oana USR DA
140. Nacov Gheorghe Minoritati DA
141. Nassar Rodica PSD DA
142. Năcuță Sorin PNL DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
144. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
145. Neagu Denisa-Elena USR DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
149. Özmen Oana-Marciana USR DA
150. Paladi George-Adrian PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pavelescu Nicolae PSD DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Piper-Savu Florin PSD DA
155. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
156. Plăiașu Gabriel - DA
157. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
158. Popa Alexandru PNL DA
159. Popa Radu Mihai PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Dan-Cristian PSD DA
162. Popescu Pavel PNL -
163. Popica Eduard-Andrei PSD DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
168. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
169. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
170. Roman Florin-Claudiu PNL DA
171. Roman Nicolae - DA
172. Rujan Dumitru PNL DA
173. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
174. Salan Viorel PSD DA
175. Sandu Viorica PSD DA
176. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
177. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
178. Scripnic Lilian AUR DA
179. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stângă George-Cătălin PNL DA
185. Stoian Maria PNL DA
186. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
187. Stoica Diana USR DA
188. Stoica Elena PSD DA
189. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
190. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
191. Szabó Ödön UDMR DA
192. Șandru Cosmin PNL DA
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
196. Șoldan Gheorghe PSD DA
197. Șovăială Constantin - DA
198. Ștefan Ion - DA
199. Tanasă Dan AUR DA
200. Tănase Antonel - DA
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
202. Tătaru Nelu PNL DA
203. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
204. Terente Eugen USR DA
205. Toda Daniel-Liviu USR DA
206. Todosiu Beniamin USR DA
207. Toma Ilie PSD DA
208. Toma Vasilică PSD DA
209. Trăilă Cristina PNL DA
210. Tudorache Daniel PSD DA
211. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
212. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
213. Tuță George-Cristian PNL DA
214. Țachianu Marian PSD DA
215. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
216. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
217. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
218. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
219. Vîlceanu Dan PNL DA
220. Vulpescu Ioan PSD DA
221. Weber Mihai PSD DA
222. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
223. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 2 octombrie 2022, 20:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro