Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.09.2007 > 13:20 Versiunea pentru printare
Marți, 25 septembrie 2007, ora 13:20

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
PL 527/2007 pentru aderarea Guvernului României la Acordul Internațional al Cafelei 2001, adoptat la 27 septembrie 2000, la Londra, prin Rezoluția nr.393 a Consiliului Internațional al Cafelei
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:199 68 35 13 40 17 4 8 14
- voturi pentru (DA):194 67 34 12 39 16 4 8 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:5 1 1 1 1 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Boureanu Cristian Alexandru - DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Codîrlă Liviu PD-L DA
46. Constantinescu Anca PD-L Abținere
47. Corlățean Titus PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM Abținere
51. Diaconescu Renică PNL DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Florea Damian PC DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Gheorghe Valeriu PNL DA
69. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
70. Ghișe Ioan PNL DA
71. Giurgiu Mircia - DA
72. Godja Petru PSD DA
73. Gonțea Ion PD-L DA
74. Grigore Dan PD-L DA
75. Grosaru Mircea Minoritati DA
76. Gușă Cozmin Horea - DA
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
78. Hoban Ioan PNL DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Igaș Traian Constantin PD-L DA
81. Ignat Miron Minoritati DA
82. Ilie Cristian PD-L DA
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
84. Ionescu Daniel PD-L DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kovacs Attila UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR DA
93. Lambrino Radu PD-L DA
94. Lificiu Petru - DA
95. Liga Dănuț PD-L DA
96. Luchian Ion PNL DA
97. Macaleți Costică PSD DA
98. Magheru Paul PRM DA
99. Man Mircea PD-L DA
100. Manta Pantelimon PNL DA
101. Marian Dan Mihai PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Cătălin Lucian PSD DA
106. Mazăre Alexandru PSD DA
107. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
108. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
109. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
110. Mătușa Tudor PRM DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL Abținere
114. Mircea Costache PRM DA
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
117. Mitrea Manuela PSD DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
119. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
120. Mînzînă Ion PRM DA
121. Mocanu Alexandru PD-L DA
122. Mocanu Vasile PSD DA
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
124. Mohora Tudor PSD DA
125. Moisoiu Adrian PRM DA
126. Moldovan Emil Radu PSD DA
127. Momanu Corneliu - DA
128. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
129. Movilă Petru PD-L DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
132. Năstase Adrian PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nedelcu Gabriela PSD DA
135. Nica Dan PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
138. Nițulescu Teodor PC DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Palăr Ionel PNL DA
141. Petrea Constantin PD-L DA
142. Ponta Victor-Viorel PSD DA
143. Pop Claudiu Adrian PSD DA
144. Popa Cornel PNL DA
145. Popa Nicolae PNL DA
146. Popescu Florin Aurelian - DA
147. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
148. Pruteanu Vasile - DA
149. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
150. Pupeză Viorel PSD DA
151. Pușcă Mircea Valer PNL DA
152. Radan Mihai Minoritati DA
153. Rădulescu Cristian PD-L DA
154. Rogin Marius PD-L DA
155. Rus Ioan Aurel PRM DA
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Sanda Victor PSD DA
158. Sandu-Capră Mihai PNL DA
159. Sasu Ion PSD DA
160. Săniuță Marian-Florian PSD DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Sârb Gheorghe PD-L DA
163. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
164. Scutaru Adrian George PNL DA
165. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sirețeanu Mihail PSD DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Soporan Vasile Filip PSD DA
170. Stan Ioan PSD DA
171. Stan Ion PSD DA
172. Stanciu Anghel PSD DA
173. Stativă Irinel Ioan PSD DA
174. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
175. Stoica Ion - DA
176. Szekely Levente Csaba UDMR DA
177. Știrbeț Cornel - DA
178. Știucă Alecsandru PSD DA
179. Tabără Valeriu PD-L DA
180. Tamás Sándor UDMR Abținere
181. Timar Liviu PSD DA
182. Todoran Pavel PSD DA
183. Toró Tiberiu UDMR DA
184. Turcan Raluca - DA
185. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
186. Ujeniuc Dragoș - DA
187. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
188. Ursărescu Dorinel PNL DA
189. Vainer Aurel Minoritati DA
190. Varga Attila UDMR DA
191. Vasile Aurelia PSD DA
192. Văsioiu Horia PD-L DA
193. Vlase Petru Gabriel PSD DA
194. Vlădoiu Aurel PSD DA
195. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
196. Voinea Florea PSD DA
197. Zaharia Claudius Mihail - DA
198. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
199. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 ianuarie 2022, 8:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro