Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 11:41
Marți, 9 octombrie 2007, ora 11:41

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 268/2007 privind modificarea Legii locuinței nr.114/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:93 25 22 10 14 5 2 7 8
- voturi pentru (DA):46 24 2 8 1 2 2 2 5
- voturi împotrivă (NU):39 1 20 - 12 - - 5 1
- abțineri:6 - - 1 - 3 - - 2
- nu au votat:2 - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Baban Ștefan PRM DA
4. Bădălău Niculae PSD DA
5. Becșenescu Dumitru PD-L DA
6. Bentu Dumitru PSD DA
7. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
8. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
9. Boureanu Cristian Alexandru - DA
10. Brînză William Gabriel PD-L NU
11. Buciu Angela PRM -
12. Buciuta Ștefan Minoritati NU
13. Calimente Mihăiță PNL NU
14. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
15. Călin Ion PSD DA
16. Cliveti Minodora PSD DA
17. Cocrea Olguța - NU
18. Corlățean Titus PSD DA
19. Crăciunescu Grigore PNL NU
20. Dragomir Gheorghe PNL NU
21. Dumitriu Mihai PSD DA
22. Duțu Stelian PD-L NU
23. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
24. Fenechiu Relu PNL NU
25. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
26. Furo Iuliu Ioan PRM DA
27. Gabor Gheorghe PNL NU
28. Găleteanu Monalisa PSD DA
29. Ghișe Ioan PNL NU
30. Gonțea Ion PD-L NU
31. Grosaru Mircea Minoritati NU
32. Gubandru Aurel PSD DA
33. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
34. Hanganu Romeo Octavian - DA
35. Ibram Iusein Minoritati NU
36. Igaș Traian Constantin PD-L NU
37. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
38. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
39. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
40. Kovacs Attila UDMR Abținere
41. Longher Ghervazen Minoritati NU
42. Luchian Ion PNL NU
43. Macaleți Costică PSD DA
44. Magheru Paul PRM DA
45. Manolescu Oana Minoritati DA
46. Manta Pantelimon PNL NU
47. Marian Dan Mihai PNL NU
48. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
49. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
50. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
51. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
52. Mircea Costache PRM DA
53. Mironescu Laurențiu PD-L NU
54. Moisoiu Adrian PRM DA
55. Momanu Corneliu - DA
56. Movilă Petru PD-L -
57. Nechita Aurel PSD DA
58. Nica Dan PSD DA
59. Niță Constantin PSD DA
60. Oancea Viorel - DA
61. Olteanu Bogdan PNL DA
62. Ovidenie Costel - Abținere
63. Petrea Constantin PD-L NU
64. Popa Cornel PNL NU
65. Popa Daniela PC DA
66. Pupeză Viorel PSD DA
67. Pușcă Mircea Valer PNL NU
68. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
69. Rus Ioan Aurel PRM DA
70. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
71. Sanda Victor PSD DA
72. Sandu-Capră Mihai PNL NU
73. Săpunaru Nini PNL NU
74. Sârbu Marian PSD DA
75. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
76. Seres Dénes UDMR Abținere
77. Stan Ioan PSD DA
78. Stanciu Anghel PSD DA
79. Stativă Irinel Ioan PSD DA
80. Străchinaru Petre PD-L NU
81. Strungă Emil PNL NU
82. Szekely Levente Csaba UDMR DA
83. Timar Liviu PSD DA
84. Tudor Constantin PD-L NU
85. Țundrea Ioan PC DA
86. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
87. Ungureanu Petre - DA
88. Vasile Aurelia PSD DA
89. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
90. Vlădoiu Aurel PSD DA
91. Voinea Florea PSD DA
92. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
93. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA