Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 11:41 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 11:41

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 268/2007 privind modificarea Legii locuinței nr.114/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:93 25 22 10 14 5 2 7 8
- voturi pentru (DA):46 24 2 8 1 2 2 2 5
- voturi împotrivă (NU):39 1 20 - 12 - - 5 1
- abțineri:6 - - 1 - 3 - - 2
- nu au votat:2 - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andea Petru PSD DA
2. Bădălău Niculae PSD DA
3. Bentu Dumitru PSD DA
4. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
5. Călin Ion PSD DA
6. Cliveti Minodora PSD DA
7. Corlățean Titus PSD DA
8. Dumitriu Mihai PSD DA
9. Găleteanu Monalisa PSD DA
10. Gubandru Aurel PSD DA
11. Macaleți Costică PSD DA
12. Nechita Aurel PSD DA
13. Nica Dan PSD DA
14. Niță Constantin PSD DA
15. Pupeză Viorel PSD DA
16. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
17. Sanda Victor PSD DA
18. Sârbu Marian PSD DA
19. Stan Ioan PSD DA
20. Stanciu Anghel PSD DA
21. Stativă Irinel Ioan PSD DA
22. Timar Liviu PSD DA
23. Vasile Aurelia PSD DA
24. Vlădoiu Aurel PSD DA
25. Voinea Florea PSD DA
1. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
2. Calimente Mihăiță PNL NU
3. Crăciunescu Grigore PNL NU
4. Dragomir Gheorghe PNL NU
5. Fenechiu Relu PNL NU
6. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
7. Gabor Gheorghe PNL NU
8. Ghișe Ioan PNL NU
9. Luchian Ion PNL NU
10. Manta Pantelimon PNL NU
11. Marian Dan Mihai PNL NU
12. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
13. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
14. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
15. Olteanu Bogdan PNL DA
16. Popa Cornel PNL NU
17. Pușcă Mircea Valer PNL NU
18. Sandu-Capră Mihai PNL NU
19. Săpunaru Nini PNL NU
20. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
21. Strungă Emil PNL NU
22. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
1. Baban Ștefan PRM DA
2. Buciu Angela PRM -
3. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
4. Furo Iuliu Ioan PRM DA
5. Magheru Paul PRM DA
6. Mircea Costache PRM DA
7. Moisoiu Adrian PRM DA
8. Rus Ioan Aurel PRM DA
9. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
10. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
1. Becșenescu Dumitru PD-L DA
2. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
3. Brînză William Gabriel PD-L NU
4. Duțu Stelian PD-L NU
5. Gonțea Ion PD-L NU
6. Igaș Traian Constantin PD-L NU
7. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
8. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
9. Mironescu Laurențiu PD-L NU
10. Movilă Petru PD-L -
11. Petrea Constantin PD-L NU
12. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
13. Străchinaru Petre PD-L NU
14. Tudor Constantin PD-L NU
1. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
2. Kovacs Attila UDMR Abținere
3. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
4. Seres Dénes UDMR Abținere
5. Szekely Levente Csaba UDMR DA
1. Popa Daniela PC DA
2. Țundrea Ioan PC DA
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Buciuta Ștefan Minoritati NU
3. Grosaru Mircea Minoritati NU
4. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
5. Ibram Iusein Minoritati NU
6. Longher Ghervazen Minoritati NU
7. Manolescu Oana Minoritati DA
1. Boureanu Cristian Alexandru - DA
2. Cocrea Olguța - NU
3. Hanganu Romeo Octavian - DA
4. Momanu Corneliu - DA
5. Oancea Viorel - DA
6. Ovidenie Costel - Abținere
7. Ungureanu Petre - DA
8. Zaharia Claudius Mihail - Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 septembrie 2019, 9:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro