Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-7
Subiect vot: Vot final
PL 604/2007 pentru ratificarea Acordului între România și Republica Portugheză în domeniul securității sociale, semnat la București la 1 august 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:212 61 41 16 39 15 11 12 17
- voturi pentru (DA):208 60 40 16 38 15 10 12 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:4 1 1 - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL -
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buzatu Dan Horațiu - DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Corlățean Titus PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin PRM DA
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Georgescu Filip PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Gonțea Ion PD-L DA
84. Grigore Dan PD-L DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gușă Cozmin Horea - DA
87. Hanganu Romeo Octavian - DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Iustian Mircea Teodor - DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lificiu Petru - DA
102. Liga Dănuț PD-L DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM DA
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD DA
115. Mazăre Alexandru PSD DA
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
117. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
118. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
119. Merce Ilie PRM DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
123. Mircea Costache PRM DA
124. Mircovici Niculae Minoritati DA
125. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
126. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
127. Mînzînă Ion PRM DA
128. Mocanu Alexandru PD-L DA
129. Mocanu Vasile PSD DA
130. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moisoiu Adrian PRM DA
133. Momanu Corneliu - DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Movilă Petru PD-L DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năstase Adrian PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD DA
143. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Niță Constantin PSD DA
148. Nițulescu Teodor PC -
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oancea Viorel - DA
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Păun Nicolae Minoritati DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Ponta Victor-Viorel PSD DA
158. Pop Claudiu Adrian PSD DA
159. Popa Cornel PNL DA
160. Popa Daniela PC DA
161. Popa Nicolae PNL DA
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Puchianu Ioan Dumitru PD-L -
164. Pupeză Viorel PSD DA
165. Pușcă Mircea Valer PNL DA
166. Puzdrea Dumitru PD-L DA
167. Rădulescu Cristian PD-L DA
168. Rus Ioan Aurel PRM DA
169. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
170. Sandu Gabriel - DA
171. Sandu-Capră Mihai PNL DA
172. Sasu Ion PSD DA
173. Săniuță Marian-Florian PSD DA
174. Săpunaru Nini PNL DA
175. Sârb Gheorghe PD-L DA
176. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
177. Scutaru Adrian George PNL DA
178. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
181. Sóki Béla UDMR DA
182. Soporan Vasile Filip PSD DA
183. Stan Ioan PSD DA
184. Stan Ion PSD DA
185. Stanciu Anghel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
188. Stoica Ion - DA
189. Străchinaru Petre PD-L DA
190. Strungă Emil PNL DA
191. Szekely Levente Csaba UDMR DA
192. Știrbeț Cornel - DA
193. Tabără Valeriu PD-L DA
194. Tămagă Constantin PSD DA
195. Timar Liviu PSD DA
196. Timiș Ioan PNL DA
197. Toró Tiberiu UDMR DA
198. Tudor Constantin PD-L DA
199. Țundrea Ioan PC DA
200. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
201. Ujeniuc Dragoș - DA
202. Ungureanu Petre - DA
203. Ursărescu Dorinel PNL DA
204. Vasile Aurelia PSD DA
205. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
206. Văsioiu Horia PD-L DA
207. Vlădoiu Aurel PSD DA
208. Voicu Cătălin PSD DA
209. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
210. Voinea Florea PSD -
211. Zaharia Claudius Mihail - DA
212. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 august 2019, 7:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro