Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-13
Subiect vot: Vot final
PL 906/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 74/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 42/1997 privind transportul naval
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:220 67 40 15 42 16 10 12 18
- voturi pentru (DA):143 3 40 14 42 16 9 12 7
- voturi împotrivă (NU):69 60 - - - - - - 9
- abțineri:8 4 - 1 - - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD NU
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buzatu Dan Horațiu - NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiș Filonaș PSD NU
44. Cindrea Ioan PSD NU
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Cliveti Minodora PSD NU
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L DA
51. Corlățean Titus PSD NU
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD NU
54. Diaconescu Marin PRM DA
55. Diaconescu Renică PNL DA
56. Dida Corneliu Ioan PSD Abținere
57. Dorneanu Valer PSD NU
58. Dragomir Dumitru PRM DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
64. Dumitriu Mihai PSD NU
65. Dumitru Ion PSD NU
66. Dușa Mircea PSD NU
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC Abținere
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD NU
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Giurgiu Mircia - DA
83. Glăvan Ștefan PC DA
84. Gonțea Ion PD-L DA
85. Grigore Dan PD-L DA
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gubandru Aurel PSD NU
88. Gușă Cozmin Horea - DA
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
90. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Iancu Iulian PSD NU
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ifrim Mircea PRM DA
95. Igaș Traian Constantin PD-L DA
96. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
97. Ionescu Daniel PD-L DA
98. Iordache Florin PSD NU
99. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
100. Iustian Mircea Teodor - NU
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lificiu Petru - DA
105. Liga Dănuț PD-L DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD NU
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD NU
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD NU
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
126. Mircea Costache PRM DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mînzînă Ion PRM DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD NU
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mohora Tudor PSD NU
136. Momanu Corneliu - NU
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD NU
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
141. Nassar Rodica PSD NU
142. Năstase Adrian PSD NU
143. Nechita Aurel PSD NU
144. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
145. Nica Dan PSD NU
146. Nicolicea Eugen PSD NU
147. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD Abținere
151. Nițulescu Teodor PC DA
152. Nosa Iuliu PSD NU
153. Oancea Viorel - NU
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD NU
161. Pop Claudiu Adrian PSD NU
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC DA
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Pupeză Viorel PSD NU
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Puzdrea Dumitru PD-L DA
170. Rădulescu Cristian PD-L DA
171. Rogin Marius PD-L DA
172. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
173. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
174. Sanda Victor PSD DA
175. Sandu Gabriel - NU
176. Sandu-Capră Mihai PNL DA
177. Sasu Ion PSD NU
178. Săniuță Marian-Florian PSD NU
179. Săpunaru Nini PNL DA
180. Sârb Gheorghe PD-L DA
181. Sârbu Marian PSD NU
182. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
183. Scutaru Adrian George PNL DA
184. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
187. Sóki Béla UDMR DA
188. Soporan Vasile Filip PSD NU
189. Stan Ioan PSD NU
190. Stan Ion PSD NU
191. Stanciu Anghel PSD NU
192. Stativă Irinel Ioan PSD NU
193. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
194. Stănescu Mircea PSD NU
195. Stoica Ion - NU
196. Străchinaru Petre PD-L DA
197. Strungă Emil PNL DA
198. Szekely Levente Csaba UDMR DA
199. Știrbeț Cornel - NU
200. Tabără Valeriu PD-L DA
201. Tămagă Constantin PSD NU
202. Tărniceru Petru PSD NU
203. Timar Liviu PSD NU
204. Timiș Ioan PNL DA
205. Toró Tiberiu UDMR DA
206. Tudor Constantin PD-L DA
207. Țundrea Ioan PC DA
208. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
209. Ujeniuc Dragoș - NU
210. Ungureanu Petre - NU
211. Ursărescu Dorinel PNL DA
212. Vasile Aurelia PSD NU
213. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
214. Văsioiu Horia PD-L DA
215. Vlădoiu Aurel PSD NU
216. Voicu Cătălin PSD NU
217. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
218. Voinea Florea PSD NU
219. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
220. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 august 2019, 16:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro