Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:47

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-20
Subiect vot: Vot final
PL 960/2006 aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.77/2006 privind supendarea executării silite a creanțelor fiscale administrate de Agenția Națională de Administrare Fiscală față de Societatea Națională "Îmbunătățiri Funciare" -S.A.
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 67 40 15 38 16 11 13 19
- voturi pentru (DA):159 64 40 12 2 16 8 12 5
- voturi împotrivă (NU):15 1 - 1 1 - 2 1 9
- abțineri:44 2 - 2 35 - - - 5
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L Abținere
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L Abținere
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L Abținere
35. Buzatu Dan Horațiu - NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC NU
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC -
47. Cliveti Minodora PSD DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PD-L Abținere
50. Corlățean Titus PSD DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Diaconescu Renică PNL DA
55. Dida Corneliu Ioan PSD DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
63. Dumitriu Mihai PSD Abținere
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L Abținere
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Gheorghe Valeriu PNL DA
79. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
80. Ghiorghioni Ionesie PD-L Abținere
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Giurgiu Mircia - DA
83. Glăvan Ștefan PC DA
84. Gonțea Ion PD-L Abținere
85. Grigore Dan PD-L Abținere
86. Grosaru Mircea Minoritati DA
87. Gubandru Aurel PSD DA
88. Gușă Cozmin Horea - Abținere
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
90. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
91. Hoban Ioan PNL DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
98. Iustian Mircea Teodor - NU
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lificiu Petru - DA
103. Liga Dănuț PD-L Abținere
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Man Mircea PD-L Abținere
109. Manda Iulian Claudiu PSD DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Martin Eduard-Stelian PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Merce Ilie PRM DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
126. Mircea Costache PRM DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mînzînă Ion PRM DA
132. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
135. Mohora Tudor PSD DA
136. Moisoiu Adrian PRM DA
137. Momanu Corneliu - NU
138. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
139. Movilă Petru PD-L Abținere
140. Munteanu Ioan PSD DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Năstase Adrian PSD DA
144. Nechita Aurel PSD DA
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Niță Constantin PSD DA
152. Nițulescu Teodor PC DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oancea Viorel - NU
155. Olarean Aurel PD-L Abținere
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Păun Nicolae Minoritati NU
160. Petrea Constantin PD-L Abținere
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Pop Claudiu Adrian PSD DA
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Daniela PC DA
165. Popa Nicolae PNL DA
166. Popp Cosmin Gabriel PD-L Abținere
167. Pupeză Viorel PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Puzdrea Dumitru PD-L Abținere
170. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
171. Rogin Marius PD-L Abținere
172. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Sanda Victor PSD DA
175. Sandu Gabriel - NU
176. Sandu-Capră Mihai PNL DA
177. Sasu Ion PSD DA
178. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
179. Săpunaru Nini PNL DA
180. Sârbu Marian PSD DA
181. Sârbu Mugurel Liviu PD-L Abținere
182. Scutaru Adrian George PNL DA
183. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
186. Sóki Béla UDMR DA
187. Soporan Vasile Filip PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stan Ion PSD NU
190. Stanciu Anghel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
193. Stănescu Mircea PSD DA
194. Stoica Ion - Abținere
195. Străchinaru Petre PD-L Abținere
196. Strungă Emil PNL DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
199. Știrbeț Cornel - NU
200. Tabără Valeriu PD-L Abținere
201. Tămagă Constantin PSD DA
202. Timar Liviu PSD DA
203. Timiș Ioan PNL DA
204. Toró Tiberiu UDMR DA
205. Tudor Constantin PD-L Abținere
206. Țundrea Ioan PC DA
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
208. Ujeniuc Dragoș - NU
209. Ungureanu Petre - NU
210. Ursărescu Dorinel PNL DA
211. Vasile Aurelia PSD DA
212. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
213. Văsioiu Horia PD-L Abținere
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Voicu Cătălin PSD DA
216. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
217. Voinea Florea PSD DA
218. Zaharia Claudius Mihail - NU
219. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 26 august 2019, 7:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro