Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
PL 131/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 66 40 16 40 15 9 12 17
- voturi pentru (DA):209 65 40 16 39 15 8 12 14
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - 1 - 1 - 1
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Corlățean Titus PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin PRM DA
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD DA
74. Georgescu Filip PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD NU
85. Gușă Cozmin Horea - DA
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian - DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L NU
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lificiu Petru - DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manda Iulian Claudiu PSD DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PRM DA
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD DA
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Momanu Corneliu - DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Năstase Adrian PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Niță Constantin PSD DA
150. Nițulescu Teodor PC DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oancea Viorel - NU
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Pop Claudiu Adrian PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC DA
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Pupeză Viorel PSD DA
167. Pușcă Mircea Valer PNL DA
168. Puzdrea Dumitru PD-L DA
169. Rădulescu Cristian PD-L DA
170. Rus Ioan Aurel PRM DA
171. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
172. Sanda Victor PSD DA
173. Sandu Gabriel - Abținere
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PSD DA
176. Săniuță Marian-Florian PSD DA
177. Săpunaru Nini PNL DA
178. Sârbu Marian PSD DA
179. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
184. Sóki Béla UDMR DA
185. Soporan Vasile Filip PSD DA
186. Stan Ioan PSD DA
187. Stan Ion PSD DA
188. Stanciu Anghel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
191. Stănescu Mircea PSD DA
192. Stoica Ion - DA
193. Străchinaru Petre PD-L DA
194. Strungă Emil PNL DA
195. Szekely Levente Csaba UDMR DA
196. Șandru Marcela Lavinia - DA
197. Știrbeț Cornel - DA
198. Tabără Valeriu PD-L DA
199. Tămagă Constantin PSD DA
200. Timar Liviu PSD DA
201. Timiș Ioan PNL DA
202. Toró Tiberiu UDMR DA
203. Tudor Constantin PD-L DA
204. Țundrea Ioan PC DA
205. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
206. Ungureanu Petre - DA
207. Ursărescu Dorinel PNL DA
208. Vasile Aurelia PSD DA
209. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
210. Văsioiu Horia PD-L DA
211. Vlădoiu Aurel PSD DA
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Voinea Florea PSD DA
214. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
215. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 august 2019, 0:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro