Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
PL 532/2007 pentru înființarea comunei Lompirt, ,județul Sălaj, prin reorganizarea comunei Șărmășag
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:217 65 40 16 42 16 7 12 19
- voturi pentru (DA):188 60 38 2 42 16 7 12 11
- voturi împotrivă (NU):23 2 1 13 - - - - 7
- abțineri:4 3 1 - - - - - -
- nu au votat:2 - - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM NU
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buzatu Dan Horațiu - -
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PD-L DA
46. Corlățean Titus PSD Abținere
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM NU
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM NU
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD Abținere
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM NU
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL NU
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Gușă Cozmin Horea - DA
83. Hanganu Romeo Octavian - NU
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM -
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PD-L DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Iustian Mircea Teodor - NU
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lakatos Petru UDMR DA
98. Lificiu Petru - DA
99. Liga Dănuț PD-L DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Magheru Paul PRM NU
104. Man Mircea PD-L DA
105. Manda Iulian Claudiu PSD DA
106. Manolescu Oana Minoritati DA
107. Manta Pantelimon PNL DA
108. Marian Dan Mihai PNL DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Martin Eduard-Stelian PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mazăre Alexandru PSD DA
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM NU
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM NU
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM NU
132. Momanu Corneliu - DA
133. Movilă Petru PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD NU
135. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
144. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
145. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
146. Nițulescu Teodor PC DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel - DA
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Olteanu Bogdan PNL DA
152. Ovidenie Costel - DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Păun Nicolae Minoritati DA
155. Petrea Constantin PD-L DA
156. Ponta Victor-Viorel PSD DA
157. Pop Claudiu Adrian PSD DA
158. Popa Cornel PNL DA
159. Popa Daniela PC DA
160. Popa Nicolae PNL DA
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
163. Pupeză Viorel PSD DA
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Puzdrea Dumitru PD-L DA
166. Rădulescu Cristian PD-L DA
167. Rogin Marius PD-L DA
168. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM NU
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu Gabriel - NU
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PSD DA
175. Săniuță Marian-Florian PSD NU
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Sârbu Marian PSD DA
178. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
179. Scutaru Adrian George PNL DA
180. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD DA
185. Stan Ioan PSD DA
186. Stan Ion PSD DA
187. Stanciu Anghel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
189. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
190. Stănescu Mircea PSD DA
191. Stoica Ion - NU
192. Străchinaru Petre PD-L DA
193. Strungă Emil PNL DA
194. Szekely Levente Csaba UDMR DA
195. Șandru Marcela Lavinia - DA
196. Știrbeț Cornel - NU
197. Știucă Alecsandru PSD DA
198. Tabără Valeriu PD-L DA
199. Tămagă Constantin PSD DA
200. Timar Liviu PSD DA
201. Timiș Ioan PNL DA
202. Toró Tiberiu UDMR DA
203. Tudor Constantin PD-L DA
204. Țundrea Ioan PC DA
205. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
206. Ujeniuc Dragoș - NU
207. Ungureanu Petre - NU
208. Ursărescu Dorinel PNL DA
209. Vasile Aurelia PSD DA
210. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
211. Văsioiu Horia PD-L DA
212. Vlădoiu Aurel PSD DA
213. Voicu Cătălin PSD DA
214. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
215. Voinea Florea PSD DA
216. Zaharia Claudius Mihail - DA
217. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 august 2019, 14:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro