Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 577/2007 pentru modificarea art. 2 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.120/2005 privind operaționalizarea Direcției generale anticorupție din cadrul Ministerului Internelor și Reformei Administrative
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 67 40 14 40 16 10 13 19
- voturi pentru (DA):129 2 40 2 40 15 9 13 8
- voturi împotrivă (NU):86 64 - 12 - - 1 - 9
- abțineri:3 1 - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR -
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM NU
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buzatu Dan Horațiu - NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Cindrea Ioan PSD NU
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PD-L DA
50. Corlățean Titus PSD NU
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD Abținere
55. Dorneanu Valer PSD NU
56. Dragomir Dumitru PRM NU
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Dumitru Ion PSD NU
64. Dușa Mircea PSD NU
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC NU
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM NU
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD NU
75. Georgescu Filip PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Gonțea Ion PD-L DA
84. Grigore Dan PD-L DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD NU
87. Gușă Cozmin Horea - Abținere
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ifrim Mircea PRM DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Iordache Florin PSD NU
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Iustian Mircea Teodor - NU
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lificiu Petru - DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD NU
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manda Iulian Claudiu PSD NU
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PNL DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD NU
113. Martin Eduard-Stelian PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD NU
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Merce Ilie PRM NU
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
124. Mircea Costache PRM NU
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PRM NU
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Vasile PSD NU
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
133. Mohora Tudor PSD NU
134. Moisoiu Adrian PRM NU
135. Momanu Corneliu - NU
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD NU
139. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
140. Nassar Rodica PSD NU
141. Năstase Adrian PSD NU
142. Nechita Aurel PSD NU
143. Nedelcu Gabriela PSD NU
144. Nica Dan PSD NU
145. Nicolicea Eugen PSD NU
146. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
148. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
149. Niță Constantin PSD NU
150. Nițulescu Teodor PC DA
151. Nosa Iuliu PSD NU
152. Oancea Viorel - NU
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD NU
161. Pop Claudiu Adrian PSD NU
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC DA
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Pupeză Viorel PSD NU
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Puzdrea Dumitru PD-L DA
170. Rădulescu Cristian PD-L DA
171. Rus Ioan Aurel PRM NU
172. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
173. Sanda Victor PSD NU
174. Sandu Gabriel - NU
175. Sandu-Capră Mihai PNL DA
176. Sasu Ion PSD NU
177. Săniuță Marian-Florian PSD NU
178. Săpunaru Nini PNL DA
179. Sârbu Marian PSD NU
180. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
181. Scutaru Adrian George PNL DA
182. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
185. Sóki Béla UDMR DA
186. Soporan Vasile Filip PSD NU
187. Stan Ioan PSD NU
188. Stan Ion PSD NU
189. Stanciu Anghel PSD NU
190. Stativă Irinel Ioan PSD NU
191. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
192. Stănescu Mircea PSD NU
193. Stoica Ion - NU
194. Străchinaru Petre PD-L DA
195. Strungă Emil PNL DA
196. Szekely Levente Csaba UDMR DA
197. Șandru Marcela Lavinia - DA
198. Știrbeț Cornel - NU
199. Știucă Alecsandru PSD NU
200. Tabără Valeriu PD-L DA
201. Tămagă Constantin PSD NU
202. Tărniceru Petru PSD NU
203. Timar Liviu PSD NU
204. Timiș Ioan PNL DA
205. Toró Tiberiu UDMR DA
206. Tudor Constantin PD-L DA
207. Țundrea Ioan PC DA
208. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
209. Ujeniuc Dragoș - NU
210. Ungureanu Petre - NU
211. Ursărescu Dorinel PNL DA
212. Vasile Aurelia PSD NU
213. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
214. Văsioiu Horia PD-L DA
215. Vlădoiu Aurel PSD NU
216. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
217. Voinea Florea PSD NU
218. Zaharia Claudius Mihail - DA
219. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 august 2019, 16:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro