Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 453/2007 pentru modificarea art.9 al Titlului XI, Renta viageră agricolă, din Legea nr.247/2005 privind reforma in domeniile proprietății și justiției, precum și unele măsuri adiacente
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 64 39 13 41 16 10 13 19
- voturi pentru (DA):83 4 39 2 1 16 6 11 4
- voturi împotrivă (NU):124 58 - 11 40 - 4 1 10
- abțineri:7 2 - - - - - 1 4
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM NU
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Barbu Gheorghe PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Bădălău Niculae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD NU
31. Brînză William Gabriel PD-L NU
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
33. Buciu Angela PRM NU
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L NU
36. Buzatu Dan Horațiu - NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
40. Călian Petru PC NU
41. Călin Ion PSD NU
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Cindrea Ioan PSD NU
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - DA
49. Codîrlă Liviu PD-L NU
50. Corlățean Titus PSD NU
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD NU
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitrescu Zamfir - NU
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD NU
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD NU
63. Duțu Stelian PD-L NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
68. Florea Damian PC NU
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM NU
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD NU
73. Georgescu Filip PSD NU
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Gonțea Ion PD-L NU
82. Grigore Dan PD-L NU
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD NU
85. Gușă Cozmin Horea - NU
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L NU
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
94. Ionescu Daniel PD-L NU
95. Iordache Florin PSD NU
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
97. Iustian Mircea Teodor - -
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lificiu Petru - Abținere
102. Liga Dănuț PD-L NU
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD NU
106. Magheru Paul PRM DA
107. Man Mircea PD-L NU
108. Manda Iulian Claudiu PSD NU
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PNL DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD NU
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD NU
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Merce Ilie PRM NU
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
125. Mircea Costache PRM NU
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Laurențiu PD-L NU
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mînzînă Ion PRM NU
131. Mocanu Alexandru PD-L NU
132. Mocanu Vasile PSD NU
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
134. Mohora Tudor PSD NU
135. Moisoiu Adrian PRM NU
136. Momanu Corneliu - Abținere
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L NU
139. Munteanu Ioan PSD NU
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
141. Nassar Rodica PSD NU
142. Năstase Adrian PSD NU
143. Nechita Aurel PSD NU
144. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
145. Nica Dan PSD NU
146. Nicolicea Eugen PSD NU
147. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD NU
151. Nițulescu Teodor PC NU
152. Nosa Iuliu PSD NU
153. Oancea Viorel - NU
154. Olarean Aurel PD-L NU
155. Oltean Ioan PD-L NU
156. Ovidenie Costel - DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Păun Nicolae Minoritati NU
159. Petrea Constantin PD-L NU
160. Ponta Victor-Viorel PSD NU
161. Pop Claudiu Adrian PSD NU
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC NU
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
166. Pupeză Viorel PSD NU
167. Pușcă Mircea Valer PNL DA
168. Puzdrea Dumitru PD-L NU
169. Rădulescu Cristian PD-L NU
170. Rogin Marius PD-L NU
171. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
172. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
173. Sanda Victor PSD NU
174. Sandu Gabriel - NU
175. Sandu-Capră Mihai PNL DA
176. Sasu Ion PSD NU
177. Săniuță Marian-Florian PSD NU
178. Săpunaru Nini PNL DA
179. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
184. Sóki Béla UDMR DA
185. Soporan Vasile Filip PSD NU
186. Stan Ioan PSD NU
187. Stan Ion PSD DA
188. Stanciu Anghel PSD NU
189. Stativă Irinel Ioan PSD NU
190. Stănescu Mircea PSD NU
191. Stoica Ion - NU
192. Străchinaru Petre PD-L NU
193. Strungă Emil PNL DA
194. Szekely Levente Csaba UDMR DA
195. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
196. Știrbeț Cornel - NU
197. Tabără Valeriu PD-L NU
198. Tămagă Constantin PSD NU
199. Tărniceru Petru PSD NU
200. Timar Liviu PSD NU
201. Timiș Ioan PNL DA
202. Toró Tiberiu UDMR DA
203. Țundrea Ioan PC DA
204. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
205. Ujeniuc Dragoș - NU
206. Ungureanu Petre - NU
207. Ursărescu Dorinel PNL DA
208. Vasile Aurelia PSD NU
209. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
210. Văsioiu Horia PD-L NU
211. Vlădoiu Aurel PSD NU
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Voinea Florea PSD NU
214. Zaharia Claudius Mihail - NU
215. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 august 2019, 1:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro