Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 354/2007 privind soluționarea asigurării locuinței unor categorii de chiriași evacuați din imobilele retrocedate foștilor proprietari sau moștenitorilor acestora
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 67 37 15 36 16 11 13 18
- voturi pentru (DA):116 2 37 2 34 15 9 13 4
- voturi împotrivă (NU):95 64 - 13 1 1 2 - 14
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM NU
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L -
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - NU
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD NU
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiș Filonaș PSD NU
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC NU
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Codîrlă Liviu PD-L DA
50. Corlățean Titus PSD NU
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD NU
55. Dorneanu Valer PSD NU
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Dumitru Ion PSD NU
64. Dușa Mircea PSD NU
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM NU
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD NU
74. Georgescu Filip PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD NU
85. Gușă Cozmin Horea - NU
86. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
87. Hanganu Romeo Octavian - NU
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD NU
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Iustian Mircea Teodor - NU
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lificiu Petru - DA
102. Liga Dănuț PD-L DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD NU
106. Magheru Paul PRM NU
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manda Iulian Claudiu PSD NU
109. Manolescu Oana Minoritati DA
110. Manta Pantelimon PNL DA
111. Marian Dan Mihai PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD NU
117. Mazăre Alexandru PSD NU
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Merce Ilie PRM NU
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
125. Mircea Costache PRM NU
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mînzînă Ion PRM NU
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD NU
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
134. Mohora Tudor PSD NU
135. Moisoiu Adrian PRM NU
136. Momanu Corneliu - DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD NU
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
141. Nassar Rodica PSD NU
142. Năstase Adrian PSD NU
143. Nechita Aurel PSD NU
144. Nedelcu Gabriela PSD NU
145. Nica Dan PSD NU
146. Nicolicea Eugen PSD NU
147. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD NU
151. Nițulescu Teodor PC DA
152. Nosa Iuliu PSD NU
153. Oancea Viorel - NU
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Ovidenie Costel - NU
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD NU
161. Pop Claudiu Adrian PSD NU
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC NU
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Pupeză Viorel PSD NU
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Rădulescu Cristian PD-L DA
170. Rus Ioan Aurel PRM NU
171. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
172. Sanda Victor PSD NU
173. Sandu Gabriel - NU
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PSD NU
176. Săniuță Marian-Florian PSD NU
177. Săpunaru Nini PNL DA
178. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
179. Scutaru Adrian George PNL DA
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
182. Sóki Béla UDMR DA
183. Soporan Vasile Filip PSD NU
184. Stan Ioan PSD NU
185. Stan Ion PSD NU
186. Stanciu Anghel PSD NU
187. Stativă Irinel Ioan PSD NU
188. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
189. Stănescu Mircea PSD NU
190. Stoica Ion - NU
191. Străchinaru Petre PD-L NU
192. Strungă Emil PNL DA
193. Szekely Levente Csaba UDMR DA
194. Șandru Marcela Lavinia - NU
195. Știrbeț Cornel - NU
196. Tămagă Constantin PSD NU
197. Timar Liviu PSD NU
198. Timiș Ioan PNL DA
199. Toró Tiberiu UDMR DA
200. Țundrea Ioan PC DA
201. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
202. Ujeniuc Dragoș - NU
203. Ungureanu Petre - NU
204. Ursărescu Dorinel PNL DA
205. Vasile Aurelia PSD NU
206. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
207. Văsioiu Horia PD-L DA
208. Vlădoiu Aurel PSD NU
209. Voicu Cătălin PSD NU
210. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
211. Voinea Florea PSD NU
212. Zaharia Claudius Mihail - DA
213. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 august 2019, 1:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro