Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 259/2007 privind obligația statului de a asigura locuință pentru persoanele care locuiesc într-un imobil naționalizat care se retrocedează foștilor proprietari
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 66 38 14 38 16 11 12 18
- voturi pentru (DA):110 1 37 - 35 15 8 10 4
- voturi împotrivă (NU):100 65 1 14 1 1 3 1 14
- abțineri:3 - - - 2 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru - NU
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L NU
35. Buzatu Dan Horațiu - NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD NU
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC NU
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Codîrlă Liviu PD-L DA
50. Corlățean Titus PSD NU
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD NU
55. Dorneanu Valer PSD NU
56. Dragomir Dumitru PRM NU
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Dumitru Ion PSD NU
64. Dușa Mircea PSD NU
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
70. Florea Damian PC NU
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM NU
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD NU
75. Georgescu Filip PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL NU
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD NU
86. Gușă Cozmin Horea - NU
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hanganu Romeo Octavian - DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Iancu Iulian PSD NU
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ifrim Mircea PRM NU
93. Igaș Traian Constantin PD-L DA
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PD-L DA
96. Iordache Florin PSD NU
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Iustian Mircea Teodor - NU
99. Kerekes Károly UDMR DA
100. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
101. Kovacs Attila UDMR DA
102. Lificiu Petru - DA
103. Liga Dănuț PD-L DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD NU
107. Magheru Paul PRM NU
108. Man Mircea PD-L DA
109. Manda Iulian Claudiu PSD NU
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD DA
114. Martin Eduard-Stelian PSD NU
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD NU
118. Mazăre Alexandru PSD NU
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Merce Ilie PRM NU
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
126. Mircea Costache PRM NU
127. Mircovici Niculae Minoritati NU
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
131. Mînzînă Ion PRM NU
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD NU
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
135. Mohora Tudor PSD NU
136. Moisoiu Adrian PRM NU
137. Momanu Corneliu - NU
138. Movilă Petru PD-L Abținere
139. Munteanu Ioan PSD NU
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
141. Nassar Rodica PSD NU
142. Năstase Adrian PSD NU
143. Nechita Aurel PSD NU
144. Nedelcu Gabriela PSD NU
145. Nica Dan PSD NU
146. Nicolicea Eugen PSD NU
147. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD NU
151. Nițulescu Teodor PC DA
152. Nosa Iuliu PSD NU
153. Oancea Viorel - NU
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - NU
158. Păun Nicolae Minoritati DA
159. Petrea Constantin PD-L DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD NU
161. Pop Claudiu Adrian PSD NU
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC NU
164. Popa Nicolae PNL DA
165. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Pupeză Viorel PSD NU
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Puzdrea Dumitru PD-L DA
170. Rădulescu Cristian PD-L DA
171. Rus Ioan Aurel PRM NU
172. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
173. Sanda Victor PSD NU
174. Sandu Gabriel - NU
175. Sandu-Capră Mihai PNL DA
176. Sasu Ion PSD NU
177. Săniuță Marian-Florian PSD NU
178. Săpunaru Nini PNL DA
179. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD NU
185. Stan Ioan PSD NU
186. Stan Ion PSD NU
187. Stanciu Anghel PSD NU
188. Stativă Irinel Ioan PSD NU
189. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
190. Stănescu Mircea PSD NU
191. Stoica Ion - NU
192. Străchinaru Petre PD-L Abținere
193. Strungă Emil PNL DA
194. Szekely Levente Csaba UDMR DA
195. Știrbeț Cornel - NU
196. Tămagă Constantin PSD NU
197. Tărniceru Petru PSD NU
198. Timar Liviu PSD NU
199. Timiș Ioan PNL DA
200. Toró Tiberiu UDMR DA
201. Țundrea Ioan PC DA
202. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
203. Ujeniuc Dragoș - NU
204. Ungureanu Petre - NU
205. Ursărescu Dorinel PNL DA
206. Vasile Aurelia PSD NU
207. Văsioiu Horia PD-L DA
208. Vlădoiu Aurel PSD NU
209. Voicu Cătălin PSD NU
210. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
211. Voinea Florea PSD NU
212. Zaharia Claudius Mihail - DA
213. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 august 2019, 1:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro