Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 568/2006 privind abrogarea alineatului (24) al articolului nr.26 din Legea nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 66 39 14 42 16 11 12 19
- voturi pentru (DA):171 66 39 14 3 16 10 11 12
- voturi împotrivă (NU):45 - - - 39 - 1 1 4
- abțineri:3 - - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L NU
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L NU
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L NU
36. Buzatu Dan Horațiu - NU
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PC NU
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Cindrea Ioan PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Codîrlă Liviu PD-L NU
51. Corlățean Titus PSD DA
52. Crăciunescu Grigore PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Renică PNL DA
55. Dida Corneliu Ioan PSD DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Dumitru PRM DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fenechiu Relu PNL DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati NU
71. Florea Damian PC DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Gonțea Ion PD-L NU
84. Grigore Dan PD-L NU
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - DA
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hanganu Romeo Octavian - DA
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ifrim Mircea PRM DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L NU
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
96. Ionescu Daniel PD-L NU
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
99. Iustian Mircea Teodor - DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lificiu Petru - DA
104. Liga Dănuț PD-L NU
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L NU
110. Manda Iulian Claudiu PSD DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PNL DA
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD DA
115. Martin Eduard-Stelian PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD DA
119. Mazăre Alexandru PSD DA
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
121. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Merce Ilie PRM DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
127. Mircea Costache PRM DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L NU
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mînzînă Ion PRM DA
133. Mocanu Alexandru PD-L NU
134. Mocanu Vasile PSD DA
135. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Momanu Corneliu - NU
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L NU
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
143. Nassar Rodica PSD DA
144. Năstase Adrian PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Nedelcu Gabriela PSD DA
147. Nica Dan PSD DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
152. Niță Constantin PSD DA
153. Nițulescu Teodor PC DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oancea Viorel - DA
156. Olarean Aurel PD-L NU
157. Oltean Ioan PD-L NU
158. Olteanu Bogdan PNL DA
159. Ovidenie Costel - DA
160. Păun Nicolae Minoritati DA
161. Petrea Constantin PD-L NU
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Pop Claudiu Adrian PSD DA
164. Popa Cornel PNL DA
165. Popa Daniela PC DA
166. Popa Nicolae PNL DA
167. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
168. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
169. Pupeză Viorel PSD DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Puzdrea Dumitru PD-L NU
172. Rădulescu Cristian PD-L NU
173. Rogin Marius PD-L NU
174. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
175. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
176. Sanda Victor PSD DA
177. Sandu Gabriel - Abținere
178. Sandu-Capră Mihai PNL DA
179. Sasu Ion PSD DA
180. Săniuță Marian-Florian PSD DA
181. Săpunaru Nini PNL DA
182. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
183. Scutaru Adrian George PNL DA
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
186. Sóki Béla UDMR DA
187. Soporan Vasile Filip PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stan Ion PSD DA
190. Stanciu Anghel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
193. Stănescu Mircea PSD DA
194. Stoica Ion - Abținere
195. Străchinaru Petre PD-L NU
196. Strungă Emil PNL DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Șandru Marcela Lavinia - DA
199. Știrbeț Cornel - NU
200. Tabără Valeriu PD-L NU
201. Tămagă Constantin PSD DA
202. Tărniceru Petru PSD DA
203. Timar Liviu PSD DA
204. Timiș Ioan PNL DA
205. Toró Tiberiu UDMR DA
206. Țundrea Ioan PC DA
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
208. Ujeniuc Dragoș - DA
209. Ungureanu Petre - NU
210. Ursărescu Dorinel PNL DA
211. Vasile Aurelia PSD DA
212. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
213. Văsioiu Horia PD-L NU
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Voicu Cătălin PSD DA
216. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
217. Voinea Florea PSD DA
218. Zaharia Claudius Mihail - DA
219. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 august 2019, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro