Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 353/2007 pentru completarea art.15 din Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.40/1999 privind protecția chiriașilor și stabilirea chiriei pentru spațiile cu destinația de locuințe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 66 40 15 39 14 12 11 18
- voturi pentru (DA):121 5 40 1 38 14 1 9 13
- voturi împotrivă (NU):88 61 - 14 1 - 8 - 4
- abțineri:6 - - - - - 3 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Andea Petru PSD NU
3. Andronescu Ecaterina PSD NU
4. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
5. Bădălău Niculae PSD NU
6. Bejinariu Eugen PSD NU
7. Bentu Dumitru PSD NU
8. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
9. Brînzan Ovidiu PSD NU
10. Călin Ion PSD NU
11. Chiș Filonaș PSD NU
12. Cindrea Ioan PSD NU
13. Cliveti Minodora PSD NU
14. Corlățean Titus PSD NU
15. Cutean Vasile Emilian PSD NU
16. Dida Corneliu Ioan PSD NU
17. Dorneanu Valer PSD NU
18. Dumitriu Mihai PSD NU
19. Dumitru Ion PSD NU
20. Dușa Mircea PSD NU
21. Găleteanu Monalisa PSD NU
22. Georgescu Filip PSD NU
23. Gubandru Aurel PSD NU
24. Iancu Iulian PSD NU
25. Iordache Florin PSD NU
26. Macaleți Costică PSD NU
27. Manda Iulian Claudiu PSD NU
28. Marin Constantin PSD NU
29. Martin Eduard-Stelian PSD DA
30. Matei Cătălin Lucian PSD NU
31. Mazăre Alexandru PSD DA
32. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
33. Mocanu Vasile PSD NU
34. Mohora Tudor PSD NU
35. Munteanu Ioan PSD NU
36. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
37. Nassar Rodica PSD NU
38. Năstase Adrian PSD NU
39. Nechita Aurel PSD NU
40. Nedelcu Gabriela PSD NU
41. Nica Dan PSD NU
42. Nicolicea Eugen PSD DA
43. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
44. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
45. Niță Constantin PSD NU
46. Nosa Iuliu PSD NU
47. Ponta Victor-Viorel PSD NU
48. Pop Claudiu Adrian PSD NU
49. Pupeză Viorel PSD NU
50. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
51. Sanda Victor PSD NU
52. Sasu Ion PSD NU
53. Săniuță Marian-Florian PSD NU
54. Soporan Vasile Filip PSD NU
55. Stan Ioan PSD NU
56. Stan Ion PSD NU
57. Stanciu Anghel PSD NU
58. Stativă Irinel Ioan PSD NU
59. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
60. Stănescu Mircea PSD NU
61. Tămagă Constantin PSD NU
62. Tărniceru Petru PSD NU
63. Timar Liviu PSD NU
64. Vasile Aurelia PSD NU
65. Vlădoiu Aurel PSD DA
66. Voinea Florea PSD NU
1. Almăjanu Marin PNL DA
2. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
3. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
4. Calimente Mihăiță PNL DA
5. Câmpanu Liviu PNL DA
6. Ciopraga Mircea PNL DA
7. Crăciunescu Grigore PNL DA
8. Diaconescu Renică PNL DA
9. Dragomir Gheorghe PNL DA
10. Fenechiu Relu PNL DA
11. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
12. Gabor Gheorghe PNL DA
13. Gerea Andrei Dominic PNL DA
14. Gheorghe Valeriu PNL DA
15. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
16. Ghișe Ioan PNL DA
17. Hoban Ioan PNL DA
18. Luchian Ion PNL DA
19. Manta Pantelimon PNL DA
20. Marian Dan Mihai PNL DA
21. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
22. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
23. Micula Cătălin PNL DA
24. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
25. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
26. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
27. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
28. Olteanu Bogdan PNL DA
29. Popa Cornel PNL DA
30. Popa Nicolae PNL DA
31. Pușcă Mircea Valer PNL DA
32. Sandu-Capră Mihai PNL DA
33. Săpunaru Nini PNL DA
34. Scutaru Adrian George PNL DA
35. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
36. Strungă Emil PNL DA
37. Timiș Ioan PNL DA
38. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
39. Ursărescu Dorinel PNL DA
40. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Avram Dumitru PRM NU
2. Baban Ștefan PRM NU
3. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
4. Buciu Angela PRM NU
5. Dragomir Dumitru PRM NU
6. Furo Iuliu Ioan PRM NU
7. Ifrim Mircea PRM DA
8. Magheru Paul PRM NU
9. Merce Ilie PRM NU
10. Mircea Costache PRM NU
11. Mînzînă Ion PRM NU
12. Moisoiu Adrian PRM NU
13. Rus Ioan Aurel PRM NU
14. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
15. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Amarie Constantin PD-L DA
3. Barbu Gheorghe PD-L DA
4. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
5. Becșenescu Dumitru PD-L DA
6. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
7. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
8. Brînză William Gabriel PD-L DA
9. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
10. Buda Daniel PD-L DA
11. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
12. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
13. Codîrlă Liviu PD-L DA
14. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
15. Duțu Stelian PD-L DA
16. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
17. Gonțea Ion PD-L DA
18. Grigore Dan PD-L DA
19. Igaș Traian Constantin PD-L DA
20. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
21. Ionescu Daniel PD-L DA
22. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
23. Liga Dănuț PD-L DA
24. Man Mircea PD-L DA
25. Mironescu Laurențiu PD-L DA
26. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
27. Mocanu Alexandru PD-L DA
28. Movilă Petru PD-L DA
29. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
30. Olarean Aurel PD-L DA
31. Petrea Constantin PD-L DA
32. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
33. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
34. Rădulescu Cristian PD-L DA
35. Rogin Marius PD-L DA
36. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
37. Străchinaru Petre PD-L DA
38. Tabără Valeriu PD-L NU
39. Văsioiu Horia PD-L DA
1. Antal Árpád-András UDMR DA
2. Antal István UDMR DA
3. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
4. Bónis István UDMR DA
5. Borbély László UDMR DA
6. Erdei Dolóczki István UDMR DA
7. Kerekes Károly UDMR DA
8. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
9. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
10. Máté András-Levente UDMR DA
11. Seres Dénes UDMR DA
12. Sóki Béla UDMR DA
13. Szekely Levente Csaba UDMR DA
14. Toró Tiberiu UDMR DA
1. Ardelean Lia PC NU
2. Călian Petru PC Abținere
3. Ciontu Corneliu PC NU
4. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
5. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
6. Faina Constantin PC NU
7. Florea Damian PC Abținere
8. Glăvan Ștefan PC DA
9. Nițulescu Teodor PC Abținere
10. Pascu Bogdan PC NU
11. Popa Daniela PC NU
12. Țundrea Ioan PC NU
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Buciuta Ștefan Minoritati DA
3. Dumitrescu Liana Minoritati DA
4. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
5. Grosaru Mircea Minoritati DA
6. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Longher Ghervazen Minoritati DA
9. Manolescu Oana Minoritati DA
10. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
11. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
1. Buzatu Dan Horațiu - DA
2. Cocrea Olguța - NU
3. Dumitrescu Zamfir - DA
4. Gușă Cozmin Horea - NU
5. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
6. Iustian Mircea Teodor - DA
7. Lificiu Petru - DA
8. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
9. Momanu Corneliu - DA
10. Oancea Viorel - DA
11. Ovidenie Costel - DA
12. Sandu Gabriel - DA
13. Stoica Ion - DA
14. Șandru Marcela Lavinia - NU
15. Știrbeț Cornel - DA
16. Ujeniuc Dragoș - DA
17. Ungureanu Petre - DA
18. Zaharia Claudius Mihail - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 septembrie 2019, 7:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro