Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:00

Poziție pe
ordinea de zi:
29
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 398/2007 privind regimul juridic aferent obiectivului de investiții "Palatul Parlamentului"
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:204 64 37 11 39 14 10 11 18
- voturi pentru (DA):124 2 37 2 38 13 9 9 14
- voturi împotrivă (NU):71 60 - 9 - - 1 - 1
- abțineri:8 1 - - 1 1 - 2 3
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD NU
13. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
14. Becșenescu Dumitru PD-L DA
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
22. Bónis István UDMR DA
23. Borbély László UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Brînzan Ovidiu PSD NU
26. Brînză William Gabriel PD-L DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM NU
29. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buzatu Dan Horațiu - DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD NU
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Cindrea Ioan PSD NU
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciontu Corneliu PC NU
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
43. Cliveti Minodora PSD NU
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PD-L DA
46. Corlățean Titus PSD NU
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD NU
49. Diaconescu Renică PNL DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD NU
51. Dorneanu Valer PSD NU
52. Dragomir Dumitru PRM NU
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD NU
59. Dumitru Ion PSD NU
60. Dușa Mircea PSD NU
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM NU
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD NU
71. Georgescu Filip PSD NU
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD NU
82. Gușă Cozmin Horea - NU
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian - DA
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM DA
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD NU
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Iustian Mircea Teodor - DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
97. Kovacs Attila UDMR DA
98. Lificiu Petru - DA
99. Liga Dănuț PD-L DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD NU
103. Man Mircea PD-L DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD NU
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PNL DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD NU
109. Martin Eduard-Stelian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Máté András-Levente UDMR DA
112. Matei Cătălin Lucian PSD NU
113. Mazăre Alexandru PSD DA
114. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
115. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
116. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
117. Merce Ilie PRM NU
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mircea Costache PRM NU
121. Mircovici Niculae Minoritati DA
122. Mironescu Laurențiu PD-L DA
123. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
125. Mînzînă Ion PRM NU
126. Mocanu Alexandru PD-L DA
127. Mocanu Vasile PSD NU
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
129. Mohora Tudor PSD NU
130. Moisoiu Adrian PRM NU
131. Momanu Corneliu - DA
132. Movilă Petru PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD NU
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
135. Nassar Rodica PSD NU
136. Năstase Adrian PSD NU
137. Nechita Aurel PSD NU
138. Nedelcu Gabriela PSD NU
139. Nica Dan PSD NU
140. Nicolicea Eugen PSD NU
141. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
142. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
143. Niță Constantin PSD NU
144. Nițulescu Teodor PC DA
145. Nosa Iuliu PSD NU
146. Oancea Viorel - DA
147. Olarean Aurel PD-L DA
148. Oltean Ioan PD-L DA
149. Olteanu Bogdan PNL DA
150. Ovidenie Costel - Abținere
151. Petrea Constantin PD-L DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD NU
153. Pop Claudiu Adrian PSD NU
154. Popa Cornel PNL DA
155. Popa Daniela PC DA
156. Popa Nicolae PNL DA
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
158. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
159. Pușcă Mircea Valer PNL DA
160. Rădulescu Cristian PD-L DA
161. Rogin Marius PD-L Abținere
162. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
163. Sanda Victor PSD NU
164. Sandu Gabriel - DA
165. Sandu-Capră Mihai PNL DA
166. Sasu Ion PSD NU
167. Săniuță Marian-Florian PSD NU
168. Săpunaru Nini PNL DA
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
173. Sóki Béla UDMR DA
174. Soporan Vasile Filip PSD NU
175. Stan Ioan PSD NU
176. Stan Ion PSD NU
177. Stanciu Anghel PSD NU
178. Stativă Irinel Ioan PSD NU
179. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
180. Stănescu Mircea PSD NU
181. Stoica Ion - DA
182. Străchinaru Petre PD-L DA
183. Strungă Emil PNL DA
184. Szekely Levente Csaba UDMR DA
185. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
186. Știrbeț Cornel - DA
187. Tabără Valeriu PD-L DA
188. Tămagă Constantin PSD NU
189. Tărniceru Petru PSD NU
190. Timar Liviu PSD NU
191. Timiș Ioan PNL DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Țundrea Ioan PC DA
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ujeniuc Dragoș - DA
196. Ungureanu Petre - DA
197. Ursărescu Dorinel PNL DA
198. Vasile Aurelia PSD NU
199. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
200. Văsioiu Horia PD-L DA
201. Vlădoiu Aurel PSD NU
202. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
203. Voinea Florea PSD NU
204. Zaharia Claudius Mihail - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 august 2019, 4:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro