Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:00

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 932/2006 pentru modificarea art.84 și 85 din Legea 59/1934 asupra cecului
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 66 39 15 39 16 11 11 19
- voturi pentru (DA):141 3 39 14 39 16 5 11 14
- voturi împotrivă (NU):72 63 - 1 - - 4 - 4
- abțineri:3 - - - - - 2 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD NU
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC Abținere
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Cocrea Olguța - NU
49. Codîrlă Liviu PD-L DA
50. Corlățean Titus PSD NU
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD NU
55. Dorneanu Valer PSD NU
56. Dragomir Dumitru PRM DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Dumitru Ion PSD NU
64. Dușa Mircea PSD NU
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC NU
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC NU
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD NU
75. Georgescu Filip PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
79. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
80. Ghișe Ioan PNL DA
81. Giurgiu Mircia - NU
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Gonțea Ion PD-L DA
84. Grigore Dan PD-L DA
85. Grosaru Mircea Minoritati DA
86. Gubandru Aurel PSD NU
87. Gușă Cozmin Horea - NU
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hanganu Romeo Octavian - DA
90. Hoban Ioan PNL DA
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ifrim Mircea PRM DA
94. Igaș Traian Constantin PD-L DA
95. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
96. Ionescu Daniel PD-L DA
97. Iordache Florin PSD NU
98. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
99. Iustian Mircea Teodor - DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lificiu Petru - DA
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD NU
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manda Iulian Claudiu PSD NU
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PNL DA
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD NU
115. Martin Eduard-Stelian PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Máté András-Levente UDMR DA
118. Matei Cătălin Lucian PSD NU
119. Mazăre Alexandru PSD DA
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
121. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
122. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
123. Merce Ilie PRM DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
127. Mircea Costache PRM DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L DA
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mînzînă Ion PRM DA
133. Mocanu Alexandru PD-L DA
134. Mocanu Vasile PSD NU
135. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
136. Mohora Tudor PSD NU
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Momanu Corneliu - DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Munteanu Ioan PSD NU
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
143. Nassar Rodica PSD NU
144. Năstase Adrian PSD NU
145. Nechita Aurel PSD NU
146. Nedelcu Gabriela PSD NU
147. Nica Dan PSD NU
148. Nicolicea Eugen PSD NU
149. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
152. Niță Constantin PSD NU
153. Nițulescu Teodor PC DA
154. Nosa Iuliu PSD NU
155. Oancea Viorel - NU
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Oltean Ioan PD-L DA
158. Olteanu Bogdan PNL DA
159. Ovidenie Costel - DA
160. Petrea Constantin PD-L DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD NU
162. Pop Claudiu Adrian PSD NU
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Daniela PC DA
165. Popa Nicolae PNL DA
166. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
167. Pupeză Viorel PSD NU
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Rădulescu Cristian PD-L DA
170. Rogin Marius PD-L DA
171. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
172. Rus Ioan Aurel PRM DA
173. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
174. Sanda Victor PSD NU
175. Sandu Gabriel - DA
176. Sandu-Capră Mihai PNL DA
177. Sasu Ion PSD NU
178. Săniuță Marian-Florian PSD NU
179. Săpunaru Nini PNL DA
180. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
181. Scutaru Adrian George PNL DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
184. Sóki Béla UDMR DA
185. Soporan Vasile Filip PSD NU
186. Stan Ioan PSD NU
187. Stan Ion PSD NU
188. Stanciu Anghel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD NU
190. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
191. Stănescu Mircea PSD NU
192. Stoica Ion - DA
193. Străchinaru Petre PD-L DA
194. Strungă Emil PNL DA
195. Szekely Levente Csaba UDMR DA
196. Șandru Marcela Lavinia - DA
197. Știrbeț Cornel - DA
198. Tabără Valeriu PD-L DA
199. Tămagă Constantin PSD NU
200. Tărniceru Petru PSD NU
201. Timar Liviu PSD NU
202. Timiș Ioan PNL DA
203. Toró Tiberiu UDMR DA
204. Țundrea Ioan PC DA
205. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
206. Ujeniuc Dragoș - DA
207. Ungureanu Petre - DA
208. Ursărescu Dorinel PNL DA
209. Vasile Aurelia PSD NU
210. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
211. Văsioiu Horia PD-L DA
212. Vlădoiu Aurel PSD NU
213. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
214. Voinea Florea PSD NU
215. Zaharia Claudius Mihail - DA
216. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 25 august 2019, 14:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro