Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
44
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 201/2007 privind completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.209/2005 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul proprietății
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:210 65 40 14 35 16 10 11 19
- voturi pentru (DA):151 14 40 12 35 16 10 11 13
- voturi împotrivă (NU):55 50 - 2 - - - - 3
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru - NU
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD NU
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu PC DA
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Cocrea Olguța - DA
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Corlățean Titus PSD NU
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Renică PNL DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Dumitru PRM NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD NU
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD NU
74. Georgescu Filip PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
78. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Giurgiu Mircia - DA
81. Glăvan Ștefan PC DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD NU
86. Gușă Cozmin Horea - DA
87. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
88. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD NU
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Kovacs Attila UDMR DA
100. Lificiu Petru - DA
101. Liga Dănuț PD-L DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Macaleți Costică PSD NU
104. Magheru Paul PRM DA
105. Man Mircea PD-L DA
106. Manda Iulian Claudiu PSD DA
107. Manolescu Oana Minoritati DA
108. Manta Pantelimon PNL DA
109. Marian Dan Mihai PNL DA
110. Marin Constantin PSD DA
111. Martin Eduard-Stelian PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD NU
115. Mazăre Alexandru PSD NU
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
117. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
118. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
119. Merce Ilie PRM DA
120. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
121. Micula Cătălin PNL DA
122. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
123. Mircea Costache PRM DA
124. Mircovici Niculae Minoritati DA
125. Mironescu Laurențiu PD-L DA
126. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
127. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
128. Mînzînă Ion PRM DA
129. Mocanu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Vasile PSD NU
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
132. Mohora Tudor PSD NU
133. Moisoiu Adrian PRM DA
134. Momanu Corneliu - NU
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Movilă Petru PD-L DA
137. Munteanu Ioan PSD NU
138. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
139. Nassar Rodica PSD NU
140. Năstase Adrian PSD NU
141. Nechita Aurel PSD NU
142. Nedelcu Gabriela PSD NU
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Nicolicea Eugen PSD NU
146. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Niță Constantin PSD NU
149. Nițulescu Teodor PC DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oancea Viorel - NU
152. Olarean Aurel PD-L DA
153. Oltean Ioan PD-L DA
154. Olteanu Bogdan PNL DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Petrea Constantin PD-L DA
157. Ponta Victor-Viorel PSD DA
158. Pop Claudiu Adrian PSD NU
159. Popa Cornel PNL DA
160. Popa Daniela PC DA
161. Popa Nicolae PNL DA
162. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
163. Pupeză Viorel PSD DA
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Rădulescu Cristian PD-L DA
166. Rus Ioan Aurel PRM DA
167. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
168. Sandu Gabriel - Abținere
169. Sandu-Capră Mihai PNL DA
170. Sasu Ion PSD NU
171. Săniuță Marian-Florian PSD NU
172. Săpunaru Nini PNL DA
173. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
174. Scutaru Adrian George PNL DA
175. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
178. Sóki Béla UDMR DA
179. Soporan Vasile Filip PSD NU
180. Stan Ioan PSD NU
181. Stan Ion PSD NU
182. Stanciu Anghel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD NU
184. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
185. Stănescu Mircea PSD NU
186. Stoica Ion - DA
187. Străchinaru Petre PD-L DA
188. Strungă Emil PNL DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Șandru Marcela Lavinia - -
191. Știrbeț Cornel - DA
192. Tabără Valeriu PD-L DA
193. Tămagă Constantin PSD NU
194. Tărniceru Petru PSD NU
195. Timar Liviu PSD NU
196. Timiș Ioan PNL DA
197. Toró Tiberiu UDMR DA
198. Țundrea Ioan PC DA
199. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
200. Ujeniuc Dragoș - DA
201. Ungureanu Petre - DA
202. Ursărescu Dorinel PNL DA
203. Vasile Aurelia PSD NU
204. Văsioiu Horia PD-L DA
205. Vlădoiu Aurel PSD DA
206. Voicu Cătălin PSD NU
207. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
208. Voinea Florea PSD NU
209. Zaharia Claudius Mihail - DA
210. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 august 2019, 14:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro