Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:07 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:07

Poziție pe
ordinea de zi:
45
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 376/2007 pentru modificarea lit.b) a art.13 din Legea nr.44/1994 privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:205 63 38 14 36 16 10 11 17
- voturi pentru (DA):118 1 37 11 33 15 5 9 7
- voturi împotrivă (NU):77 62 1 2 1 1 1 2 7
- abțineri:9 - - 1 2 - 4 - 2
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC Abținere
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru - NU
29. Brînzan Ovidiu PSD NU
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu - DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu PC NU
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Cocrea Olguța - NU
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Corlățean Titus PSD NU
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD NU
52. Dorneanu Valer PSD NU
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
59. Dumitru Ion PSD NU
60. Dușa Mircea PSD NU
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati NU
66. Florea Damian PC Abținere
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD NU
71. Georgescu Filip PSD NU
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - NU
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD NU
82. Gușă Cozmin Horea - NU
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian - NU
85. Hoban Ioan PNL DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PD-L DA
91. Iordache Florin PSD NU
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lificiu Petru - DA
97. Liga Dănuț PD-L DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Macaleți Costică PSD NU
100. Magheru Paul PRM DA
101. Man Mircea PD-L DA
102. Manda Iulian Claudiu PSD NU
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD NU
107. Martin Eduard-Stelian PSD NU
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD NU
111. Mazăre Alexandru PSD NU
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati NU
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Mînzînă Ion PRM DA
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Vasile PSD NU
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - -
127. Mohora Tudor PSD NU
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Momanu Corneliu - NU
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
131. Movilă Petru PD-L Abținere
132. Munteanu Ioan PSD NU
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
134. Nassar Rodica PSD NU
135. Năstase Adrian PSD NU
136. Nechita Aurel PSD NU
137. Nedelcu Gabriela PSD NU
138. Nica Dan PSD NU
139. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
140. Nicolicea Eugen PSD NU
141. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
143. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
144. Niță Constantin PSD NU
145. Nițulescu Teodor PC DA
146. Nosa Iuliu PSD NU
147. Oancea Viorel - NU
148. Olarean Aurel PD-L DA
149. Oltean Ioan PD-L DA
150. Olteanu Bogdan PNL DA
151. Ovidenie Costel - DA
152. Petrea Constantin PD-L DA
153. Ponta Victor-Viorel PSD NU
154. Pop Claudiu Adrian PSD NU
155. Popa Cornel PNL DA
156. Popa Daniela PC Abținere
157. Popa Nicolae PNL DA
158. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
159. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
160. Pupeză Viorel PSD NU
161. Pușcă Mircea Valer PNL DA
162. Rădulescu Cristian PD-L DA
163. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
164. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
165. Sanda Victor PSD NU
166. Sandu Gabriel - Abținere
167. Sandu-Capră Mihai PNL DA
168. Sasu Ion PSD NU
169. Săniuță Marian-Florian PSD NU
170. Săpunaru Nini PNL DA
171. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
172. Scutaru Adrian George PNL DA
173. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
176. Sóki Béla UDMR DA
177. Soporan Vasile Filip PSD NU
178. Stan Ioan PSD NU
179. Stan Ion PSD NU
180. Stanciu Anghel PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD NU
182. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
183. Stănescu Mircea PSD NU
184. Stoica Ion - Abținere
185. Străchinaru Petre PD-L Abținere
186. Strungă Emil PNL DA
187. Szekely Levente Csaba UDMR DA
188. Știrbeț Cornel - DA
189. Tabără Valeriu PD-L DA
190. Tămagă Constantin PSD NU
191. Tărniceru Petru PSD NU
192. Timar Liviu PSD NU
193. Timiș Ioan PNL DA
194. Toró Tiberiu UDMR DA
195. Țundrea Ioan PC DA
196. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
197. Ujeniuc Dragoș - DA
198. Ursărescu Dorinel PNL DA
199. Vasile Aurelia PSD NU
200. Văsioiu Horia PD-L DA
201. Vlădoiu Aurel PSD NU
202. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
203. Voinea Florea PSD NU
204. Zaharia Claudius Mihail - DA
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 august 2019, 18:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro