Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:09 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:09

Poziție pe
ordinea de zi:
48
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 465/2007 pentru completarea articolelor 1,2,3 și 5 din Legea nr.8/2006, modificată prin Legea nr.4/2007, privind instituirea indemnizației pentru pensionarii sistemului public de pensii, membri ai uniunilor de creatori legal constituite și recunoscute ca persoane juridice de utilitate publică
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:206 65 40 14 35 16 10 10 16
- voturi pentru (DA):120 - 39 5 35 15 7 8 11
- voturi împotrivă (NU):80 63 1 8 - 1 1 2 4
- abțineri:6 2 - 1 - - 2 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronescu Ecaterina PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD NU
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
37. Călian Petru PC DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu PC DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Cocrea Olguța - NU
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Corlățean Titus PSD NU
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD NU
52. Dorneanu Valer PSD NU
53. Dragomir Dumitru PRM Abținere
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
59. Dumitriu Mihai PSD NU
60. Dumitru Ion PSD NU
61. Dușa Mircea PSD NU
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati NU
67. Florea Damian PC NU
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD NU
72. Georgescu Filip PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - NU
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD NU
84. Gușă Cozmin Horea - NU
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM NU
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD NU
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lificiu Petru - DA
98. Liga Dănuț PD-L DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Macaleți Costică PSD NU
101. Magheru Paul PRM DA
102. Man Mircea PD-L DA
103. Manda Iulian Claudiu PSD NU
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon PNL DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD NU
108. Martin Eduard-Stelian PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD NU
112. Mazăre Alexandru PSD NU
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Merce Ilie PRM NU
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM NU
120. Mircovici Niculae Minoritati NU
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mînzînă Ion PRM NU
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD NU
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Mohora Tudor PSD NU
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Momanu Corneliu - DA
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Movilă Petru PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD NU
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
135. Nassar Rodica PSD NU
136. Năstase Adrian PSD NU
137. Nechita Aurel PSD NU
138. Nedelcu Gabriela PSD NU
139. Nica Dan PSD NU
140. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
141. Nicolicea Eugen PSD NU
142. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
143. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
144. Niță Constantin PSD NU
145. Nițulescu Teodor PC DA
146. Nosa Iuliu PSD NU
147. Oancea Viorel - DA
148. Olarean Aurel PD-L DA
149. Oltean Ioan PD-L DA
150. Olteanu Bogdan PNL DA
151. Ovidenie Costel - DA
152. Petrea Constantin PD-L DA
153. Ponta Victor-Viorel PSD NU
154. Pop Claudiu Adrian PSD NU
155. Popa Cornel PNL DA
156. Popa Daniela PC Abținere
157. Popa Nicolae PNL DA
158. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
159. Pupeză Viorel PSD NU
160. Pușcă Mircea Valer PNL DA
161. Rădulescu Cristian PD-L DA
162. Rus Ioan Aurel PRM DA
163. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
164. Sanda Victor PSD NU
165. Sandu Gabriel - Abținere
166. Sandu-Capră Mihai PNL DA
167. Sasu Ion PSD NU
168. Săniuță Marian-Florian PSD NU
169. Săpunaru Nini PNL DA
170. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
171. Scutaru Adrian George PNL DA
172. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
175. Sóki Béla UDMR DA
176. Soporan Vasile Filip PSD NU
177. Stan Ioan PSD NU
178. Stan Ion PSD NU
179. Stanciu Anghel PSD NU
180. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
181. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
182. Stănescu Mircea PSD NU
183. Stoica Ion - NU
184. Străchinaru Petre PD-L DA
185. Strungă Emil PNL DA
186. Szekely Levente Csaba UDMR DA
187. Șandru Marcela Lavinia - DA
188. Știrbeț Cornel - DA
189. Știucă Alecsandru PSD NU
190. Tabără Valeriu PD-L DA
191. Tămagă Constantin PSD NU
192. Tărniceru Petru PSD NU
193. Timar Liviu PSD NU
194. Timiș Ioan PNL DA
195. Toró Tiberiu UDMR DA
196. Țundrea Ioan PC DA
197. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
198. Ujeniuc Dragoș - DA
199. Ursărescu Dorinel PNL DA
200. Vasile Aurelia PSD NU
201. Văsioiu Horia PD-L DA
202. Vlădoiu Aurel PSD NU
203. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
204. Voinea Florea PSD NU
205. Zaharia Claudius Mihail - DA
206. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 august 2019, 1:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro