Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:11 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:11

Poziție pe
ordinea de zi:
49
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 439/2007 de modificare și completare a Legii nr.76/2002 privind sistemul asigurării serviciilor pentru șomaj și stimularea ocupării forței de muncă, cu modificările și completările ulterioare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 62 40 13 35 14 9 9 14
- voturi pentru (DA):189 62 40 10 35 14 9 9 10
- voturi împotrivă (NU):4 - - 2 - - - - 2
- abțineri:3 - - 1 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciontu Corneliu PC DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Codîrlă Liviu PD-L DA
45. Corlățean Titus PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Renică PNL DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Dumitru PRM DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Dumitrescu Zamfir - DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Găleteanu Monalisa PSD DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Gheorghe Valeriu PNL DA
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - NU
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gușă Cozmin Horea - DA
80. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
81. Hoban Ioan PNL DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Igaș Traian Constantin PD-L DA
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Kovacs Attila UDMR DA
91. Lificiu Petru - DA
92. Liga Dănuț PD-L DA
93. Longher Ghervazen Minoritati DA
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Man Mircea PD-L DA
96. Manda Iulian Claudiu PSD DA
97. Manolescu Oana Minoritati DA
98. Manta Pantelimon PNL DA
99. Marian Dan Mihai PNL DA
100. Marin Constantin PSD DA
101. Martin Eduard-Stelian PSD DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Mazăre Alexandru PSD DA
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Merce Ilie PRM NU
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
111. Mircea Costache PRM DA
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L DA
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
115. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
116. Mînzînă Ion PRM DA
117. Mocanu Alexandru PD-L DA
118. Mocanu Vasile PSD DA
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
120. Mohora Tudor PSD DA
121. Moisoiu Adrian PRM DA
122. Momanu Corneliu - DA
123. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
124. Movilă Petru PD-L DA
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
127. Nassar Rodica PSD DA
128. Năstase Adrian PSD DA
129. Nechita Aurel PSD DA
130. Nedelcu Gabriela PSD DA
131. Nica Dan PSD DA
132. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
135. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
136. Niță Constantin PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Oancea Viorel - NU
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Ponta Victor-Viorel PSD DA
144. Pop Claudiu Adrian PSD DA
145. Popa Cornel PNL DA
146. Popa Daniela PC DA
147. Popa Nicolae PNL DA
148. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
149. Pupeză Viorel PSD DA
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Rădulescu Cristian PD-L DA
152. Rogin Marius PD-L DA
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
154. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
155. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
156. Sanda Victor PSD DA
157. Sandu Gabriel - Abținere
158. Sandu-Capră Mihai PNL DA
159. Sasu Ion PSD DA
160. Săniuță Marian-Florian PSD DA
161. Săpunaru Nini PNL DA
162. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
163. Scutaru Adrian George PNL DA
164. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Soporan Vasile Filip PSD DA
169. Stan Ioan PSD DA
170. Stan Ion PSD DA
171. Stanciu Anghel PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD DA
173. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
174. Stănescu Mircea PSD DA
175. Stoica Ion - DA
176. Străchinaru Petre PD-L DA
177. Strungă Emil PNL DA
178. Szekely Levente Csaba UDMR DA
179. Știrbeț Cornel - DA
180. Știucă Alecsandru PSD DA
181. Tabără Valeriu PD-L DA
182. Tămagă Constantin PSD DA
183. Tărniceru Petru PSD DA
184. Timar Liviu PSD DA
185. Timiș Ioan PNL DA
186. Toró Tiberiu UDMR DA
187. Țundrea Ioan PC DA
188. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
189. Ujeniuc Dragoș - DA
190. Ursărescu Dorinel PNL DA
191. Văsioiu Horia PD-L DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
194. Voinea Florea PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail - DA
196. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 24 august 2019, 5:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro