Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:12

Poziție pe
ordinea de zi:
50
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 437/2007 pentru modificarea Articolului 4 din Ordonanța de Urgență a Guvernului nr.71/2004 aprobată prin Legea 565 din 2004 publicată în Monitorul Oficial al României partea I nr.897 din 1/10/2004
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:204 64 40 14 37 15 8 11 15
- voturi pentru (DA):134 - 40 13 37 15 7 10 12
- voturi împotrivă (NU):67 64 - - - - - 1 2
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD NU
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD NU
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Cindrea Ioan PSD NU
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Corlățean Titus PSD NU
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD NU
52. Dorneanu Valer PSD NU
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
59. Dumitriu Mihai PSD NU
60. Dumitru Ion PSD NU
61. Dușa Mircea PSD NU
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati NU
67. Florea Damian PC Abținere
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD NU
72. Georgescu Filip PSD NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - NU
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD NU
83. Gușă Cozmin Horea - NU
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM -
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD NU
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lificiu Petru - DA
98. Liga Dănuț PD-L DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD NU
102. Magheru Paul PRM DA
103. Man Mircea PD-L DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD NU
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PNL DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD NU
109. Martin Eduard-Stelian PSD NU
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD NU
112. Mazăre Alexandru PSD NU
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mînzînă Ion PRM DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD NU
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Mohora Tudor PSD NU
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Momanu Corneliu - DA
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Movilă Petru PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD NU
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
135. Nassar Rodica PSD NU
136. Năstase Adrian PSD NU
137. Nechita Aurel PSD NU
138. Nedelcu Gabriela PSD NU
139. Nica Dan PSD NU
140. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
141. Nicolicea Eugen PSD NU
142. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
143. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
144. Niță Constantin PSD NU
145. Nosa Iuliu PSD NU
146. Oancea Viorel - DA
147. Olarean Aurel PD-L DA
148. Oltean Ioan PD-L DA
149. Olteanu Bogdan PNL DA
150. Ovidenie Costel - DA
151. Petrea Constantin PD-L DA
152. Ponta Victor-Viorel PSD NU
153. Pop Claudiu Adrian PSD NU
154. Popa Cornel PNL DA
155. Popa Daniela PC DA
156. Popa Nicolae PNL DA
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
158. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
159. Pupeză Viorel PSD NU
160. Pușcă Mircea Valer PNL DA
161. Rădulescu Cristian PD-L DA
162. Rus Ioan Aurel PRM DA
163. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
164. Sandu Gabriel - Abținere
165. Sandu-Capră Mihai PNL DA
166. Sasu Ion PSD NU
167. Săniuță Marian-Florian PSD NU
168. Săpunaru Nini PNL DA
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
173. Sóki Béla UDMR DA
174. Soporan Vasile Filip PSD NU
175. Stan Ioan PSD NU
176. Stan Ion PSD NU
177. Stanciu Anghel PSD NU
178. Stativă Irinel Ioan PSD NU
179. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
180. Stănescu Mircea PSD NU
181. Stoica Ion - DA
182. Străchinaru Petre PD-L DA
183. Strungă Emil PNL DA
184. Szekely Levente Csaba UDMR DA
185. Șandru Marcela Lavinia - DA
186. Știrbeț Cornel - DA
187. Știucă Alecsandru PSD NU
188. Tabără Valeriu PD-L DA
189. Tămagă Constantin PSD NU
190. Timar Liviu PSD NU
191. Timiș Ioan PNL DA
192. Toró Tiberiu UDMR DA
193. Țundrea Ioan PC DA
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ujeniuc Dragoș - DA
196. Ursărescu Dorinel PNL DA
197. Vasile Aurelia PSD NU
198. Văsioiu Horia PD-L DA
199. Vlădoiu Aurel PSD NU
200. Voicu Cătălin PSD NU
201. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
202. Voinea Florea PSD NU
203. Zaharia Claudius Mihail - DA
204. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 26 august 2019, 5:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro