Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:12

Poziție pe
ordinea de zi:
51
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 239/2007 pentru modificarea și completarea Legii securității și sănătății în muncă nr.319 din 14 iulie 2006
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:200 62 40 13 35 16 9 11 14
- voturi pentru (DA):122 - 40 3 35 16 9 10 9
- voturi împotrivă (NU):74 62 - 10 - - - - 2
- abțineri:4 - - - - - - 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronescu Ecaterina PSD NU
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD NU
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM NU
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu PC DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD NU
44. Codîrlă Liviu PD-L DA
45. Corlățean Titus PSD NU
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD NU
48. Diaconescu Renică PNL DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD NU
50. Dorneanu Valer PSD NU
51. Dragomir Dumitru PRM NU
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitrescu Zamfir - DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dumitriu Mihai PSD NU
58. Dumitru Ion PSD NU
59. Dușa Mircea PSD NU
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD NU
70. Georgescu Filip PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - NU
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD NU
81. Gușă Cozmin Horea - DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
89. Ionescu Daniel PD-L DA
90. Iordache Florin PSD NU
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kovacs Attila UDMR DA
95. Lificiu Petru - DA
96. Liga Dănuț PD-L DA
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD NU
100. Magheru Paul PRM NU
101. Man Mircea PD-L DA
102. Manda Iulian Claudiu PSD NU
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD NU
107. Martin Eduard-Stelian PSD NU
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD NU
111. Mazăre Alexandru PSD NU
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Merce Ilie PRM NU
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM NU
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mînzînă Ion PRM NU
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD NU
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Mohora Tudor PSD NU
129. Moisoiu Adrian PRM NU
130. Momanu Corneliu - DA
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Movilă Petru PD-L DA
133. Munteanu Ioan PSD NU
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
135. Nassar Rodica PSD NU
136. Năstase Adrian PSD NU
137. Nechita Aurel PSD NU
138. Nedelcu Gabriela PSD NU
139. Nica Dan PSD NU
140. Nicolicea Eugen PSD NU
141. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
143. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
144. Niță Constantin PSD NU
145. Nosa Iuliu PSD NU
146. Oancea Viorel - NU
147. Olarean Aurel PD-L DA
148. Olteanu Bogdan PNL DA
149. Petrea Constantin PD-L DA
150. Ponta Victor-Viorel PSD NU
151. Pop Claudiu Adrian PSD NU
152. Popa Cornel PNL DA
153. Popa Daniela PC DA
154. Popa Nicolae PNL DA
155. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
156. Pușcă Mircea Valer PNL DA
157. Rădulescu Cristian PD-L DA
158. Rogin Marius PD-L DA
159. Rus Ioan Aurel PRM NU
160. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
161. Sandu Gabriel - Abținere
162. Sandu-Capră Mihai PNL DA
163. Sasu Ion PSD NU
164. Săniuță Marian-Florian PSD NU
165. Săpunaru Nini PNL DA
166. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
167. Scutaru Adrian George PNL DA
168. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
171. Sóki Béla UDMR DA
172. Soporan Vasile Filip PSD NU
173. Stan Ioan PSD NU
174. Stan Ion PSD NU
175. Stanciu Anghel PSD NU
176. Stativă Irinel Ioan PSD NU
177. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
178. Stănescu Mircea PSD NU
179. Stoica Ion - Abținere
180. Străchinaru Petre PD-L DA
181. Strungă Emil PNL DA
182. Szekely Levente Csaba UDMR DA
183. Șandru Marcela Lavinia - DA
184. Știrbeț Cornel - DA
185. Tabără Valeriu PD-L DA
186. Tămagă Constantin PSD NU
187. Timar Liviu PSD NU
188. Timiș Ioan PNL DA
189. Toró Tiberiu UDMR DA
190. Țundrea Ioan PC DA
191. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
192. Ujeniuc Dragoș - DA
193. Ursărescu Dorinel PNL DA
194. Văsioiu Horia PD-L DA
195. Vlădoiu Aurel PSD NU
196. Voicu Cătălin PSD NU
197. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
198. Voinea Florea PSD NU
199. Zaharia Claudius Mihail - DA
200. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 august 2019, 14:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro