Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:13 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:13

Poziție pe
ordinea de zi:
52
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 471/2007 privind vânzarea spațiilor proprietate privată a statului sau a unităților administrativ- teritoriale, cu destinația de cabinete medicale, precum și a spațiilor în care se desfășoară activități conexe actului medical
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:202 64 40 13 36 16 9 10 14
- voturi pentru (DA):182 57 40 12 34 11 8 10 10
- voturi împotrivă (NU):8 4 - 1 - 1 - - 2
- abțineri:11 2 - - 2 4 1 - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD -
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR NU
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR Abținere
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD Abținere
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Codîrlă Liviu PD-L DA
47. Corlățean Titus PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM NU
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitru Ion PSD NU
59. Dușa Mircea PSD DA
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - NU
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Gușă Cozmin Horea - DA
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian - DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM DA
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
89. Ionescu Daniel PD-L DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kovacs Attila UDMR DA
95. Lificiu Petru - DA
96. Liga Dănuț PD-L DA
97. Longher Ghervazen Minoritati DA
98. Luchian Ion PNL DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM DA
101. Man Mircea PD-L DA
102. Manda Iulian Claudiu PSD NU
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marian Dan Mihai PNL DA
106. Marin Constantin PSD DA
107. Martin Eduard-Stelian PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
109. Máté András-Levente UDMR DA
110. Matei Cătălin Lucian PSD DA
111. Mazăre Alexandru PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL DA
118. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
124. Mînzînă Ion PRM DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM DA
130. Momanu Corneliu - DA
131. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
132. Movilă Petru PD-L Abținere
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Năstase Adrian PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Nedelcu Gabriela PSD DA
139. Nica Dan PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
143. Niță Constantin PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oancea Viorel - NU
146. Olarean Aurel PD-L DA
147. Oltean Ioan PD-L DA
148. Olteanu Bogdan PNL DA
149. Petrea Constantin PD-L DA
150. Ponta Victor-Viorel PSD DA
151. Pop Claudiu Adrian PSD DA
152. Popa Cornel PNL DA
153. Popa Daniela PC Abținere
154. Popa Nicolae PNL DA
155. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
156. Pupeză Viorel PSD DA
157. Pușcă Mircea Valer PNL DA
158. Rădulescu Cristian PD-L DA
159. Rus Ioan Aurel PRM DA
160. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
161. Sandu Gabriel - Abținere
162. Sandu-Capră Mihai PNL DA
163. Sasu Ion PSD DA
164. Săniuță Marian-Florian PSD DA
165. Săpunaru Nini PNL DA
166. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
167. Scutaru Adrian George PNL DA
168. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
171. Sóki Béla UDMR Abținere
172. Soporan Vasile Filip PSD DA
173. Stan Ioan PSD DA
174. Stan Ion PSD NU
175. Stanciu Anghel PSD DA
176. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
177. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
178. Stănescu Mircea PSD DA
179. Stoica Ion - DA
180. Străchinaru Petre PD-L Abținere
181. Strungă Emil PNL DA
182. Szekely Levente Csaba UDMR DA
183. Șandru Marcela Lavinia - DA
184. Știrbeț Cornel - DA
185. Tabără Valeriu PD-L DA
186. Tămagă Constantin PSD DA
187. Tărniceru Petru PSD DA
188. Timar Liviu PSD DA
189. Timiș Ioan PNL DA
190. Toró Tiberiu UDMR DA
191. Țundrea Ioan PC DA
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ujeniuc Dragoș - DA
194. Ursărescu Dorinel PNL DA
195. Vasile Aurelia PSD DA
196. Văsioiu Horia PD-L DA
197. Vlădoiu Aurel PSD DA
198. Voicu Cătălin PSD DA
199. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
200. Voinea Florea PSD DA
201. Zaharia Claudius Mihail - DA
202. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 august 2019, 11:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro