Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2007 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 9 octombrie 2007, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
56
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 512/2007 privind modificarea și completarea Legii nr.571 din 22 decembrie 2003, cu modificările și completările ulterioare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 63 39 12 35 16 9 11 13
- voturi pentru (DA):194 62 39 12 35 16 9 11 10
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1
- abțineri:3 1 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu PC DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Codîrlă Liviu PD-L DA
45. Corlățean Titus PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Renică PNL DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
53. Dumitrescu Liana Minoritati DA
54. Dumitrescu Zamfir - DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati DA
64. Florea Damian PC DA
65. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Găleteanu Monalisa PSD DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Gheorghe Valeriu PNL DA
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - NU
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Gubandru Aurel PSD DA
80. Gușă Cozmin Horea - DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian - DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ifrim Mircea PRM DA
86. Igaș Traian Constantin PD-L DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Ionescu Daniel PD-L DA
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kovacs Attila UDMR DA
94. Lificiu Petru - DA
95. Liga Dănuț PD-L DA
96. Longher Ghervazen Minoritati DA
97. Luchian Ion PNL DA
98. Macaleți Costică PSD DA
99. Magheru Paul PRM DA
100. Man Mircea PD-L DA
101. Manda Iulian Claudiu PSD DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PNL DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Martin Eduard-Stelian PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR DA
109. Matei Cătălin Lucian PSD DA
110. Mazăre Alexandru PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
114. Merce Ilie PRM DA
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PRM DA
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mînzînă Ion PRM DA
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Vasile PSD DA
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
127. Mohora Tudor PSD DA
128. Moisoiu Adrian PRM DA
129. Momanu Corneliu - DA
130. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
131. Movilă Petru PD-L DA
132. Munteanu Ioan PSD DA
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
134. Nassar Rodica PSD DA
135. Năstase Adrian PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nica Dan PSD DA
139. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
142. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
143. Niță Constantin PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oancea Viorel - DA
146. Olarean Aurel PD-L DA
147. Olteanu Bogdan PNL DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Ponta Victor-Viorel PSD DA
150. Pop Claudiu Adrian PSD DA
151. Popa Cornel PNL DA
152. Popa Daniela PC DA
153. Popa Nicolae PNL DA
154. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
155. Pupeză Viorel PSD DA
156. Pușcă Mircea Valer PNL DA
157. Rădulescu Cristian PD-L DA
158. Rus Ioan Aurel PRM DA
159. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
160. Sandu Gabriel - Abținere
161. Sandu-Capră Mihai PNL DA
162. Sasu Ion PSD DA
163. Săniuță Marian-Florian PSD DA
164. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
165. Scutaru Adrian George PNL DA
166. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
169. Sóki Béla UDMR DA
170. Soporan Vasile Filip PSD DA
171. Stan Ioan PSD DA
172. Stan Ion PSD DA
173. Stanciu Anghel PSD DA
174. Stativă Irinel Ioan PSD DA
175. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
176. Stănescu Mircea PSD DA
177. Stoica Ion - DA
178. Străchinaru Petre PD-L DA
179. Strungă Emil PNL DA
180. Szekely Levente Csaba UDMR DA
181. Știrbeț Cornel - DA
182. Tabără Valeriu PD-L DA
183. Tămagă Constantin PSD DA
184. Tărniceru Petru PSD DA
185. Timar Liviu PSD DA
186. Timiș Ioan PNL DA
187. Toró Tiberiu UDMR DA
188. Țundrea Ioan PC DA
189. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
190. Ujeniuc Dragoș - DA
191. Ursărescu Dorinel PNL DA
192. Vasile Aurelia PSD DA
193. Văsioiu Horia PD-L DA
194. Vlădoiu Aurel PSD DA
195. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
196. Voinea Florea PSD Abținere
197. Zaharia Claudius Mihail - DA
198. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 august 2019, 10:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro