Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:52

Subiect vot: Vot final
PL 472/2008 pentru ratificarea celui de-al doilea amendament, semnat la București, la 2 iulie 2007, la Acordul de Garanție dintre România și Banca Europeană pentru Reconstrucție și Dezvoltare, pentru finanțarea Proiectului de modernizare și introducere a taxării pe autostrada București - Pitești, semnat la București la 5 august 1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 64 29 14 42 14 9 15 8
- voturi pentru (DA):186 61 29 10 42 14 9 13 8
- voturi împotrivă (NU):7 2 - 4 - - - 1 -
- abțineri:2 1 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
2. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
3. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
4. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
5. Voinea Florea PSD DA
6. Voicu Cătălin PSD DA
7. Vladu Iulian PD-L DA
8. Vasile Aurelia PSD DA
9. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
10. Varga Attila UDMR DA
11. Vainer Aurel Minoritati DA
12. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
13. Ujeniuc Dragoș PNL DA
14. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
15. Țundrea Ioan PC DA
16. Turc Ioan PNL DA
17. Toma Horia-Victor PNL DA
18. Toma Florentina Marilena PSD DA
19. Timar Liviu PSD DA
20. Tănăsescu Tudor PSD DA
21. Tămagă Constantin PSD DA
22. Tabără Valeriu PD-L DA
23. Știucă Alecsandru PSD DA
24. Șandru Marcela Lavinia - DA
25. Strungă Emil PNL DA
26. Străchinaru Petre PD-L DA
27. Stoica Ion PD-L DA
28. Stănescu Cristian PRM DA
29. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
30. Stativă Irinel Ioan PSD DA
31. Stan Ion PSD DA
32. Stan Ioan PSD DA
33. Soporan Vasile Filip PSD DA
34. Sóki Béla UDMR DA
35. Sirețeanu Mihail PSD NU
36. Seres Dénes UDMR DA
37. Săniuță Marian-Florian PSD DA
38. Sasu Ion PRM NU
39. Sandu Gabriel PD-L DA
40. Rusu Valentin PD-L DA
41. Rusu Liviu Alin PSD DA
42. Rus Ioan Aurel PRM DA
43. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
44. Rogin Marius PD-L DA
45. Rădulescu Cristian PD-L DA
46. Radan Mihai Minoritati DA
47. Pușcă Mircea Valer PNL DA
48. Pușcaș Vasile PSD Abținere
49. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
50. Pupeză Viorel PC DA
51. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
52. Preda Cezar-Florin PD-L DA
53. Popescu Corneliu PD-L DA
54. Popa Nicolae PNL DA
55. Pop Claudiu Adrian PSD DA
56. Podgorean Radu PSD DA
57. Plăiașu Gabriel PNL DA
58. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
59. Petrea Constantin PD-L DA
60. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
61. Ovidenie Costel - DA
62. Oltean Ioan PD-L DA
63. Oancea Viorel PD-L DA
64. Nosa Iuliu PSD DA
65. Nistoran Dorin-Liviu - DA
66. Nicolicea Eugen PSD DA
67. Nicolae Alexandri PNL DA
68. Nica Dan PSD DA
69. Nedelcu Gabriela PSD DA
70. Nechita Aurel PSD DA
71. Năstase Adrian PSD DA
72. Nassar Rodica PSD DA
73. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Momanu Corneliu PD-L DA
76. Moldovan Emil Radu PSD DA
77. Moisoiu Adrian PRM NU
78. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
79. Mocanu Alexandru PD-L DA
80. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
81. Mitrea Manuela PSD DA
82. Mircovici Niculae Minoritati DA
83. Mircea Costache PC DA
84. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
85. Mihalache Sorin Dan PSD DA
86. Micula Cătălin PNL DA
87. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
88. Merce Ilie PRM NU
89. Meir Nati - DA
90. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
91. Mazăre Alexandru PSD DA
92. Máté András-Levente UDMR DA
93. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
94. Martin Eduard-Stelian PSD DA
95. Marin Constantin PSD NU
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Manolescu Oana Minoritati DA
98. Magheru Paul PRM DA
99. Longher Ghervazen Minoritati DA
100. Liga Dănuț PD-L DA
101. Lificiu Petru PD-L DA
102. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
105. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
106. Kerekes Károly UDMR DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
109. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
110. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
111. Ionescu Daniel PD-L DA
112. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
113. Ignat Miron Minoritati DA
114. Igaș Traian Constantin PD-L DA
115. Ifrim Mircea PRM DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Hoinaru Marian PD-L DA
119. Hogea Vlad Gabriel PC DA
120. Hellvig Eduard Raul PNL DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Gușă Cozmin Horea - DA
123. Gubandru Aurel PSD DA
124. Ghișe Ioan PNL DA
125. Gerea Andrei Dominic PNL DA
126. Georgescu Filip PSD DA
127. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
128. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
129. Gabor Gheorghe PNL DA
130. Furo Iuliu Ioan PRM DA
131. Fuia Stelian PD-L DA
132. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
133. Florea Damian PC DA
134. Firczak Gheorghe Minoritati NU
135. Faina Constantin PNL DA
136. Eserghep Gelil PC DA
137. Erdei Dolóczki István UDMR DA
138. Ehling Elena PSD DA
139. Dușa Mircea PSD DA
140. Dumitru Ion PSD DA
141. Dumitriu Mihai PSD DA
142. Dumitrescu Liana Minoritati DA
143. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
144. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
145. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
146. Dragomir Gheorghe PNL DA
147. Dorneanu Valer PSD DA
148. Diaconescu Renică PSD DA
149. Diaconescu Marin PRM DA
150. Cutean Vasile Emilian PSD DA
151. Cristea Ioan PNL DA
152. Cocrea Olguța - DA
153. Ciontu Corneliu PC DA
154. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
155. Cindrea Ioan PSD DA
156. Chiper Gheorghe PSD DA
157. Câmpanu Liviu PNL DA
158. Călin Ion PSD DA
159. Călian Petru PD-L DA
160. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
161. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
162. Canacheu Costică PD-L DA
163. Bușoi Diana Maria PD-L DA
164. Buda Daniel PD-L DA
165. Buciuta Ștefan Minoritati DA
166. Buciu Angela PRM DA
167. Brînză William Gabriel PD-L DA
168. Brînzan Ovidiu PSD DA
169. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
170. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
171. Bónis István UDMR DA
172. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
173. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
174. Bleotu Vasile PSD DA
175. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
176. Bivolaru Ioan PSD DA
177. Bejinariu Eugen PSD DA
178. Becșenescu Dumitru - DA
179. Băluț Lucian PSD DA
180. Bădălău Niculae PSD DA
181. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
182. Barbu Gheorghe PD-L DA
183. Baban Ștefan PRM DA
184. Avram Dumitru PRM DA
185. Asztalos Ferenc UDMR DA
186. Ardelean Lia PC DA
187. Andronescu Ecaterina PSD DA
188. Andon Sergiu PC DA
189. Andea Petru PSD DA
190. Amet Aledin Minoritati DA
191. Amarie Constantin PD-L DA
192. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
193. Albu Gheorghe PD-L DA
194. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
195. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 10:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro