Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 13:09

Subiect vot: Vot final
PL 165/2008 pentru modificarea și completarea art.42 din Legea nr.10/2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945-22 decembrie 1989, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:180 63 23 15 36 14 8 14 7
- voturi pentru (DA):98 61 2 12 - 4 8 7 4
- voturi împotrivă (NU):28 1 20 - - 1 - 4 2
- abțineri:53 1 1 2 36 9 - 3 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Andronescu Ecaterina PSD DA
3. Bădălău Niculae PSD DA
4. Băluț Lucian PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Bivolaru Ioan PSD DA
7. Bleotu Vasile PSD DA
8. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
9. Brînzan Ovidiu PSD DA
10. Burnei Ion PSD DA
11. Călin Ion PSD DA
12. Chiper Gheorghe PSD DA
13. Chiș Filonaș PSD DA
14. Cindrea Ioan PSD DA
15. Diaconescu Renică PSD DA
16. Dorneanu Valer PSD DA
17. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
18. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
19. Dumitriu Mihai PSD DA
20. Dumitru Ion PSD DA
21. Dușa Mircea PSD DA
22. Ehling Elena PSD DA
23. Georgescu Filip PSD NU
24. Gubandru Aurel PSD DA
25. Iancu Iulian PSD DA
26. Iordache Florin PSD DA
27. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
28. Marin Constantin PSD DA
29. Martin Eduard-Stelian PSD DA
30. Matei Cătălin Lucian PSD DA
31. Mazăre Alexandru PSD DA
32. Mihalache Sorin Dan PSD DA
33. Moldovan Emil Radu PSD DA
34. Munteanu Ioan PSD DA
35. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
36. Nassar Rodica PSD DA
37. Năstase Adrian PSD DA
38. Nechita Aurel PSD DA
39. Nedelcu Gabriela PSD DA
40. Nica Dan PSD DA
41. Nicolicea Eugen PSD DA
42. Nosa Iuliu PSD DA
43. Podgorean Radu PSD DA
44. Pop Claudiu Adrian PSD DA
45. Pușcaș Vasile PSD DA
46. Rusu Liviu Alin PSD DA
47. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
48. Săniuță Marian-Florian PSD DA
49. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
50. Soporan Vasile Filip PSD DA
51. Stan Ioan PSD DA
52. Stan Ion PSD DA
53. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
54. Tămagă Constantin PSD DA
55. Tănăsescu Tudor PSD DA
56. Timar Liviu PSD DA
57. Todoran Pavel PSD DA
58. Toma Florentina Marilena PSD DA
59. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
60. Vasile Aurelia PSD DA
61. Voicu Cătălin PSD DA
62. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
63. Voinea Florea PSD DA
1. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
2. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
3. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
4. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
5. Cristea Ioan PNL NU
6. Dragomir Gheorghe PNL NU
7. Faina Constantin PNL NU
8. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
9. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
10. Gerea Andrei Dominic PNL NU
11. Hellvig Eduard Raul PNL NU
12. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
13. Manta Pantelimon PNL NU
14. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
15. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
16. Nicolae Alexandri PNL NU
17. Plăiașu Gabriel PNL NU
18. Popa Nicolae PNL NU
19. Pușcă Mircea Valer PNL NU
20. Strungă Emil PNL DA
21. Turc Ioan PNL NU
22. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
23. Ujeniuc Dragoș PNL NU
1. Avram Dumitru PRM DA
2. Baban Ștefan PRM DA
3. Buciu Angela PRM DA
4. Diaconescu Marin PRM Abținere
5. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
6. Furo Iuliu Ioan PRM DA
7. Ifrim Mircea PRM DA
8. Magheru Paul PRM DA
9. Merce Ilie PRM DA
10. Moisoiu Adrian PRM DA
11. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
12. Rus Ioan Aurel PRM DA
13. Sasu Ion PRM DA
14. Stănescu Cristian PRM -
15. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
1. Albu Gheorghe PD-L Abținere
2. Amarie Constantin PD-L Abținere
3. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
4. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
5. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
6. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
7. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
8. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
9. Buda Daniel PD-L Abținere
10. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
11. Canacheu Costică PD-L Abținere
12. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
13. Fuia Stelian PD-L Abținere
14. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
15. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
16. Ionescu Daniel PD-L Abținere
17. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
18. Lificiu Petru PD-L Abținere
19. Liga Dănuț PD-L Abținere
20. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
21. Momanu Corneliu PD-L Abținere
22. Oltean Ioan PD-L Abținere
23. Petrea Constantin PD-L Abținere
24. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
25. Popescu Corneliu PD-L Abținere
26. Preda Cezar-Florin PD-L Abținere
27. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
28. Rogin Marius PD-L Abținere
29. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
30. Rusu Valentin PD-L Abținere
31. Sandu Gabriel PD-L Abținere
32. Străchinaru Petre PD-L Abținere
33. Tabără Valeriu PD-L Abținere
34. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
35. Vladu Iulian PD-L Abținere
36. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
1. Asztalos Ferenc UDMR DA
2. Bónis István UDMR NU
3. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
4. Kelemen Hunor UDMR DA
5. Kerekes Károly UDMR Abținere
6. Király Andrei-Gheorghe UDMR Abținere
7. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
8. Lakatos Petru UDMR DA
9. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
10. Máté András-Levente UDMR Abținere
11. Seres Dénes UDMR Abținere
12. Sóki Béla UDMR Abținere
13. Szekely Levente Csaba UDMR Abținere
14. Varga Attila UDMR Abținere
1. Andon Sergiu PC DA
2. Ardelean Lia PC DA
3. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
4. Florea Damian PC DA
5. Mircea Costache PC DA
6. Popescu Ionica Constanța PC DA
7. Pupeză Viorel PC DA
8. Țundrea Ioan PC DA
1. Amet Aledin Minoritati Abținere
2. Dumitrescu Liana Minoritati NU
3. Firczak Gheorghe Minoritati DA
4. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
5. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Ignat Miron Minoritati DA
8. Longher Ghervazen Minoritati DA
9. Manolescu Oana Minoritati NU
10. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
11. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
12. Radan Mihai Minoritati DA
13. Vainer Aurel Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Becșenescu Dumitru - DA
2. Cocrea Olguța - NU
3. Gușă Cozmin Horea - Abținere
4. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
5. Nistoran Dorin-Liviu - DA
6. Ovidenie Costel - DA
7. Șandru Marcela Lavinia - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 10:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro