Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:25

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-41
Subiect vot: Vot final
PL 310/2008 privind pensiile de supraviețuire
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 56 41 11 43 12 13 11 3
- voturi pentru (DA):168 55 38 5 42 11 4 10 3
- voturi împotrivă (NU):11 1 - 6 - - 3 1 -
- abțineri:8 - 1 - - 1 6 - -
- nu au votat:3 - 2 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL -
2. Buda Daniel PD-L -
3. Ursărescu Dorinel PNL -
1. Alui-Gheorghe Adrian PNL Abținere
2. Andon Sergiu PC Abținere
3. Ciucă Liviu-Bogdan PC Abținere
4. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
5. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
6. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
7. Mînzînă Ion PC Abținere
8. Pascu Bogdan PC Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Barbu Gheorghe PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bentu Dumitru PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Bleotu Vasile PSD DA
15. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
19. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
20. Brînzan Ovidiu PSD DA
21. Buda Ioan PSD DA
22. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
23. Bușoi Diana Maria PD-L DA
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Canacheu Costică PD-L DA
26. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
27. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
28. Călian Petru PD-L DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
34. Ciontu Corneliu PC DA
35. Ciopraga Mircea PNL DA
36. Cliveti Minodora PSD DA
37. Cocrea Olguța - DA
38. Constantinescu Anca PD-L DA
39. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
40. Cristea Ioan PNL DA
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Diaconescu Renică PSD DA
43. Dobre Traian PNL DA
44. Dorneanu Valer PSD DA
45. Dragomir Gheorghe PNL DA
46. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
47. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
48. Dumitriu Mihai PSD DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Faina Constantin PNL DA
51. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
52. Fenechiu Relu PNL DA
53. Firczak Gheorghe Minoritati DA
54. Florea Damian PC DA
55. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
56. Fuia Stelian PD-L DA
57. Gabor Gheorghe PNL DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Georgescu Filip PSD DA
60. Gerea Andrei Dominic PNL DA
61. Ghișe Ioan PNL DA
62. Godja Petru PSD DA
63. Grosaru Mircea Minoritati DA
64. Gubandru Aurel PSD DA
65. Hellvig Eduard Raul PNL DA
66. Hoban Ioan PNL DA
67. Hoinaru Marian PD-L DA
68. Iancu Iulian PSD DA
69. Ifrim Mircea PRM DA
70. Ignat Miron Minoritati DA
71. Ilie Cristian PD-L DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
74. Iriza Marius PRM DA
75. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
76. Kerekes Károly UDMR DA
77. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
78. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
79. Lificiu Petru PD-L DA
80. Luchian Ion PNL DA
81. Macaleți Costică PSD DA
82. Manolescu Oana Minoritati DA
83. Manta Pantelimon PNL DA
84. Marian Dan Mihai PNL DA
85. Martin Eduard-Stelian PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Mazăre Alexandru PSD DA
89. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
90. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
91. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
92. Merce Ilie PRM DA
93. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
94. Micle Ioan Radu PNL DA
95. Micula Cătălin PNL DA
96. Mihalache Sorin Dan PSD DA
97. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
98. Mircovici Niculae Minoritati DA
99. Mironescu Laurențiu PD-L DA
100. Mitrea Miron Tudor PSD DA
101. Mocanu Alexandru PD-L DA
102. Momanu Corneliu PD-L DA
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Năstase Adrian PSD DA
107. Nechita Aurel PSD DA
108. Nica Dan PSD DA
109. Nicolae Alexandri PNL DA
110. Nicolicea Eugen PSD DA
111. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Oltean Ioan PD-L DA
114. Ovidenie Costel - DA
115. Păun Nicolae Minoritati DA
116. Petrea Constantin PD-L DA
117. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
118. Plăiașu Gabriel PNL DA
119. Podgorean Radu PSD DA
120. Ponta Victor-Viorel PSD DA
121. Popa Cornel PNL DA
122. Popa Daniela PC DA
123. Popescu Corneliu PD-L DA
124. Pupeză Viorel PC DA
125. Pușcă Mircea Valer PNL DA
126. Rădulescu Cristian PD-L DA
127. Rogin Marius PD-L DA
128. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
129. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
130. Rusu Valentin PD-L DA
131. Sandu Gabriel PD-L DA
132. Săpunaru Nini PNL DA
133. Sârb Gheorghe PD-L DA
134. Sârbu Marian PSD DA
135. Scutaru Adrian George PNL DA
136. Seres Dénes UDMR DA
137. Sóki Béla UDMR DA
138. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
139. Stănescu Cristian PRM DA
140. Stoica Ion PD-L DA
141. Străchinaru Petre PD-L DA
142. Strungă Emil PNL DA
143. Szekely Levente Csaba UDMR DA
144. Șandru Marcela Lavinia - DA
145. Știrbeț Cornel PD-L DA
146. Tămagă Constantin PSD DA
147. Tănăsescu Tudor PSD DA
148. Tărniceru Petru PSD DA
149. Teodorescu George Alin PSD DA
150. Timiș Ioan PNL DA
151. Toma Horia-Victor PNL DA
152. Tudose Mihai PSD DA
153. Turc Ioan PNL DA
154. Turcan Raluca PD-L DA
155. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
156. Ujeniuc Dragoș PNL DA
157. Ungureanu Petre PD-L DA
158. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
159. Varga Attila UDMR DA
160. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
161. Vasile Aurelia PSD DA
162. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
163. Vladu Iulian PD-L DA
164. Vlădoiu Aurel PSD DA
165. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
166. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
167. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Ardelean Lia PC NU
2. Avram Dumitru PRM NU
3. Baban Ștefan PRM NU
4. Buciu Angela PRM NU
5. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
6. Cindrea Ioan PSD NU
7. Furo Iuliu Ioan PRM NU
8. Glăvan Ștefan PC NU
9. Ibram Iusein Minoritati NU
10. Mircea Costache PC NU
11. Sasu Ion PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 6:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro