You are here: Home page > Parliamentary bodies 2020-present > Parliament of Romania > Committees > Controlul SIE Printable version
2020-present

Position Member of the Parliament Parliamentary
group
Member since
1. Chairperson Weber Mihai
chairperson since 14 dec. 2021
deputy PSD  
2. Vice-Chairpersons Stroe Felix senator PSD  
3. Secretaries Voiculescu Liviu-Dumitru
secretary since 19 apr. 2023
senator PSD  
4. Members Chelaru Mircia deputy AUR 19.12.2022
5.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputy PNL 26.03.2024
6.   Fălcoi Nicu deputy USR  
7.   Turos Lóránd senator UDMR  

Former members of the committee bureau
Position Member of the Parliament Parliamentary
group
Member of the committee
bureau until
1. Chairperson Fălcoi Nicu deputy USR 14.12.2021
2. Secretaries Tănase Antonel deputy Neafiliați 14.12.2021

Former members of the committee
Member of the Parliament Parliamentary
group
Member of the committee
since until
1. Badiu Georgel deputy AUR 22.06.2022 19.12.2022
2. Roman Nicolae deputy Neafiliați   05.04.2022
3. Tănase Antonel deputy Neafiliați   14.12.2021

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 20 april 2024, 7:12
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro