Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Camera Deputaților > Comisii > Validare Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Natalia-Elena Intotero Intotero Natalia-Elena
președinte din 13 oct. 2020
PSD 13.10.2020
2. Vicepreședinți Gabriel Andronache Andronache Gabriel PNL  
3. Membri Dănuț Bica Bica Dănuț PNL  
4.   Remus-Adrian Borza Borza Remus-Adrian PNL  
5.   Simona Bucura-Oprescu Bucura-Oprescu Simona PSD  
6.   Dorel-Gheorghe Căprar Căprar Dorel-Gheorghe PSD  
7.   Viorel Chiriac Chiriac Viorel PSD  
8.   Ioan Cupșa Cupșa Ioan PNL  
9.   Mircea-Titus Dobre Dobre Mircea-Titus PRO România  
10.   Mircea-Gheorghe Drăghici Drăghici Mircea-Gheorghe Neafiliați  
11.   Petru Farago Farago Petru UDMR 11.09.2019
12.   Grațiela Leocadia Gavrilescu Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD  
13.   Tinel Gheorghe Gheorghe Tinel PNL  
14.   Andi-Gabriel Grosaru Grosaru Andi-Gabriel Minoritati  
15.   Iulian Iancu Iancu Iulian PSD  
16.   József-György Kulcsár-Terza Kulcsár-Terza József-György UDMR  
17.   Eugen Nicolicea Nicolicea Eugen PSD  
18.   Adriana-Doina Pană Pană Adriana-Doina PSD  
19.   Răzvan Sorin Prișcă Prișcă Răzvan Sorin PNL  
20.   Valeria-Diana Schelean-Șomfelean Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL  
21.   Gheorghe Șimon Șimon Gheorghe PSD  
22.   Adrian-Mihăiță Todoran Todoran Adrian-Mihăiță PMP  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Ion-Marcel Ciolacu Ciolacu Ion-Marcel PSD 16.01.2016 19.04.2017
2.   Florin Iordache Iordache Florin PSD   05.01.2017
3.   Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion PRO România 19.04.2017 13.02.2018
4.   Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD 13.02.2018 13.10.2020
5. Secretari Stelian-Cristian Ion Ion Stelian-Cristian USR    

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ion-Marcel Ciolacu Ciolacu Ion-Marcel PSD   19.12.2020
2. Botond Csoma Csoma Botond UDMR   11.09.2019
3. Silviu Dehelean Dehelean Silviu USR   18.12.2020
4. Vlad-Emanuel Duruș Duruș Vlad-Emanuel USR   18.12.2020
5. Octavian Goga Goga Octavian PSD   15.10.2019
6. Stelian-Cristian Ion Ion Stelian-Cristian USR   18.12.2020
7. Florin Iordache Iordache Florin PSD   23.11.2020
8. Ion Mocioalcă Mocioalcă Ion PRO România   13.02.2018
9. Laurențiu Nistor Nistor Laurențiu PSD 13.02.2018 22.10.2020
10. Mihai Tudose Tudose Mihai PRO România   19.06.2019
11. Petru Gabriel Vlase Vlase Petru Gabriel PSD   05.07.2018

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 7 decembrie 2022, 5:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro