Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 1992-1996 > Camera Deputaților > Comisii > Drepturile omului Versiunea pentru printare
1992-1996

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Eberhard-Wolfgang Wittstock Wittstock Eberhard-Wolfgang Minoritati  
2. Vicepreședinți Imre András András Imre UDMR  
3.   Otto-Ernest Weber Weber Otto-Ernest PNȚCD/PER  
4. Secretari Mihai Teodorescu Teodorescu Mihai PDSR  
5.   Ioan Adrian Vilău Vilău Ioan Adrian PD  
6. Membri Toader Clocotici Clocotici Toader PDSR  
7.   Dorel Alexandru Coc Coc Dorel Alexandru PL'93/PAC  
8.   Toader Constantinescu Constantinescu Toader PRM  
9.   Florea Danciu Danciu Florea PRM 06.03.1995
10.   Gavril Dejeu Dejeu Gavril PNȚCD/PER  
11.   Ion Dinu Dinu Ion PNȚCD/PER  
12.   Aurel Dragomir Dragomir Aurel PUNR  
13.   Petru Dugulescu Dugulescu Petru PNȚCD/PER  
14.   Adrian Duță Duță Adrian PDSR  
15.   Ion Duțu Duțu Ion PRM 05.10.1993
16.   Carol Matei Ivanciov Ivanciov Carol Matei Minoritati  
17.   Teodor Jurcă Jurcă Teodor PDSR  
18.   Eugen Nicolicea Nicolicea Eugen PDSR  
19.   Vasile Nistor Nistor Vasile PD  
20.   Horia-Radu Pascu Pascu Horia-Radu neafiliat 09.11.1992
21.   Constantin Șerban Rădulescu-Zoner Rădulescu-Zoner Constantin Șerban neafiliat  
22.   Emil Roman Roman Emil PUNR  
23.   Feuzia Rușid Rușid Feuzia Minoritati  
24.   László Zsigmond Zsigmond László UDMR  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Ioan Costin Costin Ioan PDSR   21.09.1993
2. Fănică Dănilă Dănilă Fănică Socialist   04.10.1993
3. Ion Dobrescu Dobrescu Ion neafiliat   09.11.1992
4. Grigore Marcu Marcu Grigore PDSR   21.09.1993
5. Gheorghe Tokay Tokay Gheorghe UDMR 26.10.1992 03.05.2005

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 februarie 2023, 23:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro