Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Drepturile omului Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Iusein Ibram Ibram Iusein Minoritati  
2. Vicepreședinți Cătălin-Zamfir Manea Manea Cătălin-Zamfir Minoritati  
3.   Oana Murariu Murariu Oana
vicepreședinte din 20 sep. 2022
USR 07.12.2021
4.   Simona-Maya Teodoroiu Teodoroiu Simona-Maya PSD  
5. Secretari Daniel-Florin Ghiță Ghiță Daniel-Florin PSD  
6.   József-György Kulcsár-Terza Kulcsár-Terza József-György UDMR  
7. Membri Mirela Elena Adomnicăi Adomnicăi Mirela Elena PSD  
8.   Victoria-Violeta Alexandru Alexandru Victoria-Violeta Neafiliați 15.12.2021
9.   Eugen Bejinariu Bejinariu Eugen PSD  
10.   Ciprian Ciubuc Ciubuc Ciprian Neafiliați 21.06.2022
11.   Ilie-Alin Coleșa Coleșa Ilie-Alin AUR 01.02.2021
12.   Romulus-Marius Damian Damian Romulus-Marius PSD  
13.   Cristina-Elena Dinu Dinu Cristina-Elena PSD  
14.   Károly Gál Gál Károly UDMR  
15.   Anamaria Gavrilă Gavrilă Anamaria Neafiliați 13.04.2022
16.   Cristian-Paul Ichim Ichim Cristian-Paul Neafiliați 24.02.2021
17.   Ludovic Orban Orban Ludovic Neafiliați 03.11.2021
18.   Eliza-Mădălina Peța-Ștefănescu Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD  
19.   Ionel Stancu Stancu Ionel Minoritati 10.03.2021
20.   Elena Stoica Stoica Elena PSD  
21.   Ion Ștefan Ștefan Ion Neafiliați 07.12.2021
22.   Antonel Tănase Tănase Antonel Neafiliați 07.12.2021
23.   Dragoș-Cătălin Teniță Teniță Dragoș-Cătălin Neafiliați  
24.   Eugen Terente Terente Eugen USR  
25.   Cristina-Agnes Vecerdi Vecerdi Cristina-Agnes PNL 24.03.2021
26.   Laura-Cătălina Vicol-Ciorbă Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Dragoș-Cătălin Teniță Teniță Dragoș-Cătălin Neafiliați 20.09.2022

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Alexandru-Ioan Andrei Andrei Alexandru-Ioan PNL   03.11.2021
2. Rodica-Luminița Barcari Barcari Rodica-Luminița PNL 07.12.2021 02.02.2022
3. Daniel-Codruț Blaga Blaga Daniel-Codruț USR   24.02.2021
4. Dumitru Flucuș Flucuș Dumitru AUR 02.02.2022 21.06.2022
5. Maria-Gabriela Horga Horga Maria-Gabriela PNL 10.03.2021 03.11.2021
6. Jaro Norbert Marșalic Marșalic Jaro Norbert PNL   03.11.2021
7. Olivia-Diana Morar Morar Olivia-Diana PNL 10.03.2021 07.12.2021
8. Oana Murariu Murariu Oana USR   10.03.2021
9. Mircea Roșca Roșca Mircea PNL   19.10.2022
10. Lóránt-Zoltan Sas Sas Lóránt-Zoltan Neafiliați 10.03.2021 07.12.2021
11. Dan Tanasă Tanasă Dan AUR 01.02.2021 13.04.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 30 ianuarie 2023, 7:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro