Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Parlamentul României > Comisii > UNESCO Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cătăuță Ana-Maria
președinte din 3 mai 2022
deputat PSD 03.05.2022
2. Vicepreședinți Negoi Eugen-Remus senator USR  
3. Secretari Bica Dănuț senator PNL  
4. Membri Brătescu Liviu senator PNL 26.03.2024
5.   Bulai Oana-Gianina deputat PSD  
6.   Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL  
7.   Căuș Vasile-Aurel deputat PNL  
8.   Chelaru Mircia deputat AUR  
9.   Csép Éva-Andrea deputat UDMR  
10.   Dîncu Vasile senator PSD  
11.   Fădor Angelica deputat PNL  
12.   Floroiu Ionel deputat PSD  
13.   Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati  
14.   Lungu Romeo-Daniel deputat PSD  
15.   Özmen Oana-Marciana deputat PNL 26.03.2024
16.   Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD 19.12.2022
17.   Teniță Dragoș-Cătălin deputat Neafiliați  
18.   Weber Mihai deputat PSD 22.06.2022
19.   Zob Alexandru-Robert senator USR 26.06.2023

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Weber Mihai deputat PSD 13.12.2021

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Bumb Sorin-Ioan senator neafiliat 01.05.2023
2. Buzoianu Diana-Anda deputat USR 26.06.2023
3. Firea Gabriela senator PSD 19.12.2022
4. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL 22.06.2022
5. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR 14.11.2022
6. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD 22.06.2022
7. Viașu Cosmin-Cristian senator USR 21.01.2022
8. Weber Mihai deputat PSD 03.05.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 19 mai 2024, 20:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro