Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordinea vârstei

  Nume si prenume Data
nasterii
Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Chelaru Mircia 3 iul. 1949 3 ARGEȘ AUR
2.  Nechita Aurel 14 apr. 1951 18 GALAȚI PSD
3.  Tobă Francisc 23 iun. 1953 8 BRAȘOV Neafiliați 17 feb. 2021
4.  Ibram Iusein 6 iul. 1953   Minoritati
5.  Seres Dénes 21 iul. 1953 33 SĂLAJ UDMR
6.  Muncaciu Sorin-Titus 12 sep. 1953 18 GALAȚI AUR
7.  Stancu Paul 26 iul. 1955 36 TELEORMAN PSD
8.  Niță Nicu 7 apr. 1956 9 BRĂILA PSD
9.  Roman Nicolae 18 apr. 1956 10 BUZĂU Neafiliați
10.  Volosatîi Boris 16 iun. 1956 43 DIASPORA AUR
11.  Nassar Rodica 25 iun. 1957 42 BUCUREȘTI PSD
12.  Mang Ioan 15 iul. 1958 5 BIHOR PSD
13.  Salan Viorel 14 noi. 1958 22 HUNEDOARA PSD
14.  Bejinariu Eugen 28 ian. 1959 35 SUCEAVA PSD
15.  Pambuccian Varujan 25 apr. 1959   Minoritati
16.  Stoica Elena 13 aug. 1959 41 VRANCEA PSD
17.  Stoian Maria 19 sep. 1959 36 TELEORMAN PNL
18.  Miuțescu Gheorghe Adrian 5 dec. 1959 3 ARGEȘ Neafiliați
19.  Paraschiv Rodica 29 ian. 1960 31 PRAHOVA PSD
20.  Șovăială Constantin 12 feb. 1960 34 SIBIU Neafiliați
21.  Bălășoiu Aurel 24 feb. 1960 3 ARGEȘ PSD
22.  Șimon Gheorghe 1 ian. 1961 26 MARAMUREȘ PSD
23.  Țachianu Marian 29 mar. 1961 16 DÂMBOVIȚA PSD
24.  Pavelescu Nicolae 21 sep. 1961 3 ARGEȘ PSD
25.  Aelenei Dănuț 7 dec. 1961 14 CONSTANȚA Neafiliați
26.  Rafila Alexandru 27 dec. 1961 42 BUCUREȘTI PSD
27.  Sandu Viorica 24 apr. 1962 18 GALAȚI PSD
28.  Giugea Nicolae 6 noi. 1962 17 DOLJ PNL
29.  Floroiu Ionel 14 noi. 1962 4 BACĂU PSD
30.  Cătăniciu Steluța-Gustica 19 feb. 1963 5 BIHOR PSD
31.  Orban Ludovic 25 mai 1963 42 BUCUREȘTI Neafiliați
32.  Oteșanu Daniela 4 iun. 1963 40 VÂLCEA PSD
33.  Cîtea Vasile 25 iul. 1963 24 IAȘI PSD
34.  Barcari Rodica-Luminița 17 ian. 1964 23 IALOMIȚA PNL
35.  Tudorache Daniel 27 feb. 1964 42 BUCUREȘTI PSD
36.  Calotă Florică Ică 25 apr. 1964 36 TELEORMAN PNL
37.  Hărătău Elena 28 mai 1964 4 BACĂU PNL
38.  Coarnă Dumitru 5 iun. 1964 12 CĂLĂRAȘI Neafiliați
39.  Weber Mihai 18 noi. 1964 20 GORJ PSD
40.  Marșalic Jaro Norbert 12 apr. 1965 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
41.  Plăiașu Gabriel 12 mai 1965 16 DÂMBOVIȚA Neafiliați
42.  Biró Rozália-Ibolya 13 mai 1965 5 BIHOR UDMR
43.  Șișcu George 5 iun. 1965 38 TULCEA PNL
44.  Leoreanu Laurențiu-Dan 5 aug. 1965 29 NEAMȚ PNL
45.  Crîstici Ognean 1 sep. 1965   Minoritati
46.  Focșa Dumitru-Viorel 18 sep. 1965 14 CONSTANȚA AUR
47.  Cupșa Ioan 25 sep. 1965 5 BIHOR PNL
48.  Mărculescu Dumitru 9 dec. 1965 27 MEHEDINȚI PNL
49.  Căuș Vasile-Aurel 23 ian. 1966 5 BIHOR PNL
50.  Könczei Csaba 22 feb. 1966 15 COVASNA UDMR
51.  Banias Mircea Marius 6 mar. 1966 14 CONSTANȚA PNL
52.  Țepeluș Laurențiu-Cristinel 12 mai 1966 10 BUZĂU PSD
53.  Flucuș Dumitru 13 mai 1966 8 BRAȘOV AUR
54.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 24 iun. 1966 31 PRAHOVA PSD
55.  Ganț Ovidiu Victor 18 aug. 1966   Minoritati
56.  Buican Cristian 16 sep. 1966 40 VÂLCEA PNL
57.  Balan Ioan 22 ian. 1967 35 SUCEAVA PNL
58.  Șoptică Costel 18 feb. 1967 7 BOTOȘANI PNL
59.  Fălcoi Nicu 13 mar. 1967 37 TIMIȘ USR
60.  Andrușceac Antonio 25 mar. 1967 4 BACĂU AUR
61.  Neață Eugen 11 iun. 1967 40 VÂLCEA PSD
62.  Neaga Florian-Claudiu 4 iul. 1967 33 SĂLAJ PSD
63.  Huțucă Bogdan-Iulian 10 iul. 1967 14 CONSTANȚA PNL
64.  Benedek Zacharie 3 sep. 1967 15 COVASNA UDMR
65.  Lazăr Teodor 28 sep. 1967 4 BACĂU USR
66.  Kelemen Hunor 18 oct. 1967 21 HARGHITA UDMR
67.  Zisopol Dragoș Gabriel 12 noi. 1967   Minoritati
68.  Ciolacu Ion-Marcel 28 noi. 1967 10 BUZĂU PSD
69.  Cristescu Radu-Mihai 30 ian. 1968 32 SATU-MARE PSD
70.  Vecerdi Cristina-Agnes 1 feb. 1968 8 BRAȘOV PNL 10 mar. 2021
71.  Holban Georgeta-Carmen 14 feb. 1968 16 DÂMBOVIȚA PSD
72.  Damian Romulus-Marius 5 mar. 1968 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
73.  Ionescu George 31 mar. 1968 31 PRAHOVA Neafiliați
74.  Zakarias Zoltán 11 apr. 1968 21 HARGHITA UDMR
75.  Popescu Virgil-Daniel 25 apr. 1968 27 MEHEDINȚI PNL
76.  Badiu Georgel 24 mai 1968 41 VRANCEA AUR
77.  Folescu Cornel-Vasile 27 mai 1968 27 MEHEDINȚI PSD
78.  Predoiu Marian-Cătălin 27 aug. 1968 31 PRAHOVA PNL
79.  Goleac Nicoleta-Matilda 17 sep. 1968 42 BUCUREȘTI PSD
80.  Kolcsár Anquetil-Károly 12 dec. 1968 28 MUREȘ UDMR
81.  Ștefan Ion 22 ian. 1969 41 VRANCEA Neafiliați
82.  Făgărășian Valentin-Ilie 16 feb. 1969 43 DIASPORA PNL
83.  Pușcașu Lucian-Florin 12 mar. 1969 35 SUCEAVA AUR
84.  Burciu Cristina 24 mar. 1969 13 CLUJ PNL
85.  Bende Sándor 29 mai 1969 21 HARGHITA UDMR
86.  Teodoroiu Simona-Maya 9 iul. 1969 31 PRAHOVA PSD
87.  Toma Ilie 30 iul. 1969 22 HUNEDOARA PSD
88.  Ivănuță Cristian-Daniel 3 sep. 1969 24 IAȘI AUR
89.  Stănescu Vetuța 29 sep. 1969 22 HUNEDOARA PNL
90.  Năcuță Sorin 23 oct. 1969 24 IAȘI PNL
91.  Tuhuț Radu-Marcel 20 ian. 1970 1 ALBA PSD
92.  Rasaliu Marian-Iulian 30 mar. 1970 8 BRAȘOV PSD
93.  Ladányi László-Zsolt 7 mai 1970 21 HARGHITA UDMR
94.  Fifor Mihai-Viorel 10 mai 1970 2 ARAD PSD
95.  Mihălcescu Carmen-Ileana 14 mai 1970 42 BUCUREȘTI PSD
96.  Adomnicăi Mirela Elena 15 aug. 1970 35 SUCEAVA PSD
97.  Grădinaru Radu-Vicențiu 30 oct. 1970 7 BOTOȘANI AUR 5 apr. 2022
98.  Buicu Corneliu-Florin 22 noi. 1970 28 MUREȘ PSD
99.  Dinu Cristina-Elena 7 aug. 1971 19 GIURGIU PSD
100.  Știrbu Gigel-Sorinel 12 sep. 1971 30 OLT PNL
101.  Ciornei Radu Tudor 30 sep. 1971 35 SUCEAVA USR
102.  Balint Liviu-Ioan 7 oct. 1971 16 DÂMBOVIȚA PNL
103.  Mitrea Dumitrina 12 oct. 1971 29 NEAMȚ AUR
104.  Longher Ghervazen 3 ian. 1972   Minoritati
105.  Nacov Gheorghe 11 apr. 1972   Minoritati
106.  Budăi Marius-Constantin 1 mai 1972 7 BOTOȘANI PSD
107.  Tănase Antonel 21 mai 1972 42 BUCUREȘTI Neafiliați
108.  Iancu Marius-Ionel 8 iun. 1972 30 OLT PSD
109.  Șlincu Dan-Constantin 25 iul. 1972 7 BOTOȘANI PSD
110.  Florea Daniel 19 sep. 1972 42 BUCUREȘTI Neafiliați
111.  Tătaru Nelu 30 sep. 1972 39 VASLUI PNL
112.  Albișteanu Mihail 3 noi. 1972 24 IAȘI AUR
113.  Kulcsár-Terza József-György 24 noi. 1972 28 MUREȘ UDMR
114.  Amet Varol 9 dec. 1972   Minoritati
115.  Stativă Irinel Ioan 5 ian. 1973 39 VASLUI PSD
116.  Sas Lóránt-Zoltan 4 apr. 1973 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD Neafiliați
117.  Scripnic Lilian 16 apr. 1973 18 GALAȚI AUR
118.  Wiener Adrian 23 iun. 1973 2 ARAD USR
119.  Feodor Silviu 13 aug. 1973   Minoritati
120.  Dămureanu Ringo 18 aug. 1973 17 DOLJ AUR
121.  Barbu Costel 19 sep. 1973 36 TELEORMAN PNL
122.  Gál Károly 20 sep. 1973 15 COVASNA UDMR
123.  Hurduzeu Florin-Silviu 18 oct. 1973 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
124.  Pirtea Marilen - Gabriel 28 noi. 1973 37 TIMIȘ PNL
125.  Grindeanu Sorin Mihai 5 dec. 1973 37 TIMIȘ PSD
126.  Moșteanu Liviu-Ionuț 23 dec. 1973 3 ARGEȘ USR
127.  Roșca Mircea 25 feb. 1974 31 PRAHOVA PNL
128.  Roman Florin-Claudiu 22 apr. 1974 1 ALBA PNL
129.  Andronache Gabriel 22 sep. 1974 8 BRAȘOV PNL
130.  Bode Lucian Nicolae 27 oct. 1974 33 SĂLAJ PNL
131.  Özmen Oana-Marciana 28 oct. 1974 42 BUCUREȘTI PNL
132.  Munteanu Remus 1 dec. 1974 29 NEAMȚ PSD
133.  Băltărețu Viorel 7 dec. 1974 13 CLUJ USR
134.  Atanasiu Onuț Valeriu 11 dec. 1974 18 GALAȚI PNL
135.  Marin Laurențiu-Daniel 24 ian. 1975 41 VRANCEA PSD 14 mar. 2022
136.  Csoma Botond 18 feb. 1975 13 CLUJ UDMR
137.  Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina 31 mar. 1975 17 DOLJ PSD
138.  Manea Cătălin-Zamfir 12 apr. 1975   Minoritati
139.  Albotă Emil-Florin 6 mai 1975 30 OLT PSD
140.  Ichim Cristian-Paul 8 mai 1975 4 BACĂU Neafiliați
141.  Kiss János 10 iun. 1975 5 BIHOR PNL
142.  Florea Oana-Consuela 13 iun. 1975 42 BUCUREȘTI PSD
143.  Mușoiu Ștefan 16 iun. 1975 23 IALOMIȚA PSD
144.  Gheorghiu Bogdan 1 iul. 1975 35 SUCEAVA PNL
145.  Hangan Pollyanna-Hanellore 4 iul. 1975 22 HUNEDOARA USR
146.  Szabó Ödön 4 iul. 1975 5 BIHOR UDMR
147.  Barna Ilie Dan 10 iul. 1975 34 SIBIU USR
148.  Miklós Zoltán 16 aug. 1975 15 COVASNA UDMR
149.  Ardelean Ben-Oni 1 sep. 1975 37 TIMIȘ PNL
150.  Tănăsescu Alina-Elena 26 oct. 1975 17 DOLJ PSD
151.  Alexandru Victoria-Violeta 11 noi. 1975 42 BUCUREȘTI Neafiliați
152.  Gudu Michael 13 dec. 1975 38 TULCEA PNL
153.  Bîrcă Constantin 16 dec. 1975 12 CĂLĂRAȘI PSD
154.  Popescu Dan-Cristian 31 dec. 1975 42 BUCUREȘTI PSD
155.  Intotero Natalia-Elena 14 ian. 1976 22 HUNEDOARA PSD
156.  Dancă Ionel 29 ian. 1976 41 VRANCEA Neafiliați
157.  Toma Vasilică 4 feb. 1976 24 IAȘI PSD
158.  Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei 14 feb. 1976 13 CLUJ PSD
159.  Turcan Raluca 2 apr. 1976 34 SIBIU PNL
160.  Prunean Alin-Costel 24 mai 1976 33 SĂLAJ Neafiliați
161.  Merka Adrian-Miroslav 6 iun. 1976   Minoritati
162.  Coleșa Ilie-Alin 17 iun. 1976 13 CLUJ AUR
163.  Vulpescu Ioan 17 iun. 1976 16 DÂMBOVIȚA PSD
164.  Bota Călin-Ioan 7 iul. 1976 26 MARAMUREȘ PNL
165.  Georgescu Nicolae 26 iul. 1976 3 ARGEȘ PSD
166.  Gîdei Laurențiu-Viorel 20 aug. 1976 18 GALAȚI PSD
167.  Țuțuianu Marius-Horia 1 sep. 1976 14 CONSTANȚA PSD
168.  Macovei Silviu Nicu 18 sep. 1976 24 IAȘI PSD
169.  Trăilă Cristina 27 sep. 1976 42 BUCUREȘTI PNL
170.  Csép Éva-Andrea 27 oct. 1976 28 MUREȘ UDMR
171.  Hajdu Gábor 2 noi. 1976 21 HARGHITA UDMR
172.  Popa Radu Mihai 16 noi. 1976 16 DÂMBOVIȚA PSD
173.  Grosaru Andi-Gabriel 4 dec. 1976   Neafiliați
174.  Mina Marian 4 ian. 1977 19 GIURGIU PSD
175.  Acatrinei Dorel-Gheorghe 18 apr. 1977 35 SUCEAVA AUR
176.  Rusu Daniel-Gheorghe 22 apr. 1977 1 ALBA Neafiliați
177.  Trif Bogdan Gheorghe 28 apr. 1977 34 SIBIU PSD
178.  Apostol Alin-Gabriel 3 mai 1977 42 BUCUREȘTI USR
179.  Ion Stelian-Cristian 24 iun. 1977 14 CONSTANȚA USR
180.  Stoica Ștefan-Bucur 29 iul. 1977 17 DOLJ PNL
181.  Polițeanu Mihai-Laurențiu 9 sep. 1977 31 PRAHOVA Neafiliați
182.  Solomon Adrian 20 sep. 1977 39 VASLUI PSD
183.  Teniță Dragoș-Cătălin 4 oct. 1977 42 BUCUREȘTI Neafiliați
184.  Fădor Angelica 15 oct. 1977 35 SUCEAVA PNL
185.  Axinia Adrian-George 18 oct. 1977 31 PRAHOVA AUR
186.  Farago Petru 6 noi. 1977 2 ARAD UDMR
187.  Molnar Ervin 15 noi. 1977 28 MUREȘ PNL
188.  Chichirău Cosette-Paula 12 dec. 1977 24 IAȘI USR
189.  Ostaficiuc Marius-Eugen 17 dec. 1977 24 IAȘI PSD
190.  Dumitrescu Raluca Giorgiana 14 ian. 1978 23 IALOMIȚA PSD
191.  Gheba Daniel-Sorin 31 ian. 1978 17 DOLJ USR
192.  Lungoci Dumitru-Lucian 18 feb. 1978 14 CONSTANȚA PSD
193.  Zetea Gabriel-Valer 6 mar. 1978 26 MARAMUREȘ PSD
194.  Dunava Costel Neculai 7 mar. 1978 4 BACĂU PSD
195.  Ungureanu Emanuel-Dumitru 12 mar. 1978 10 BUZĂU USR
196.  Grecu Ion-Cătălin 17 apr. 1978 30 OLT PSD
197.  Cozmanciuc Corneliu-Mugurel 9 mai 1978 29 NEAMȚ PNL
198.  Tușa Adriana Diana 22 iun. 1978 42 BUCUREȘTI PSD
199.  Constantin Daniel 26 iun. 1978 3 ARGEȘ PNL
200.  Lazăr Ion-Marian 21 iul. 1978 40 VÂLCEA USR
201.  Pecingină Gheorghe 28 aug. 1978 20 GORJ PNL
202.  Stancu Ionel 15 oct. 1978   Minoritati
203.  Vîlceanu Dan 5 feb. 1979 20 GORJ PNL
204.  Ghera Giureci-Slobodan 15 apr. 1979   Minoritati
205.  Morar Olivia-Diana 15 apr. 1979 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
206.  Lungu Romeo-Daniel 21 apr. 1979 10 BUZĂU PSD
207.  Păunescu Silviu-Titus 22 iun. 1979 23 IALOMIȚA AUR
208.  Paladi George-Adrian 7 aug. 1979 9 BRĂILA PSD
209.  Dumitru Florian-Emil 27 aug. 1979 12 CĂLĂRAȘI PNL
210.  Alexe Florin-Alexandru 30 aug. 1979 26 MARAMUREȘ PNL
211.  Stroe Ionuț-Marian 23 sep. 1979 17 DOLJ PNL
212.  Firczak Iulius Marian 14 oct. 1979   Minoritati
213.  Piper-Savu Florin 6 noi. 1979 36 TELEORMAN PSD
214.  Dehelean Silviu 4 dec. 1979 5 BIHOR USR
215.  Lasca Mihai Ioan 12 ian. 1980 5 BIHOR Neafiliați
216.  Magyar Loránd-Bálint 17 feb. 1980 32 SATU-MARE UDMR
217.  Avrămescu Gabriel-Ioan 21 feb. 1980 10 BUZĂU PNL
218.  Mircea Florin 1 apr. 1980 9 BRĂILA PSD
219.  Bucura-Oprescu Simona 2 apr. 1980 3 ARGEȘ PSD
220.  Blaga Daniel-Codruț 13 iun. 1980 16 DÂMBOVIȚA USR
221.  Fechet Mircea 1 iul. 1980 4 BACĂU PNL
222.  Rodeanu Bogdan-Ionel 18 iul. 1980 18 GALAȚI USR
223.  Gliga Dumitrița 2 aug. 1980 28 MUREȘ PSD
224.  Bulai Oana-Gianina 23 aug. 1980 29 NEAMȚ PSD
225.  Cambera Oana-Alexandra 27 aug. 1980 25 ILFOV Neafiliați
226.  Barbu Florin-Ionuț 4 sep. 1980 30 OLT PSD
227.  Bîlcea Ovidiu-Sergiu 1 noi. 1980 2 ARAD PNL
228.  Suciu Vasile-Daniel 7 noi. 1980 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
229.  Furtună Mirela 15 noi. 1980 38 TULCEA PSD
230.  Pop Rareș Tudor 29 noi. 1980 42 BUCUREȘTI USR
231.  Tanasă Dan 10 mar. 1981 28 MUREȘ AUR
232.  Ghiță Daniel-Florin 22 apr. 1981 25 ILFOV PSD
233.  Seidler Cristian-Gabriel 24 apr. 1981 42 BUCUREȘTI USR
234.  Drulă Cătălin 2 mai 1981 37 TIMIȘ USR
235.  Rizea Cristina Camelia 8 mai 1981 14 CONSTANȚA Neafiliați
236.  Manta Claudiu 12 mai 1981 20 GORJ PSD
237.  Bola Bogdan-Alexandru 7 iul. 1981 14 CONSTANȚA Neafiliați
238.  Benga Tudor - Vlad 25 aug. 1981 8 BRAȘOV Neafiliați
239.  Crușoveanu Marian 19 dec. 1981 14 CONSTANȚA PNL
240.  Cristea Andi-Lucian 5 ian. 1982 10 BUZĂU PSD
241.  Enachi Raisa 10 mar. 1982 39 VASLUI AUR
242.  Stângă George-Cătălin 20 mar. 1982 18 GALAȚI PNL
243.  Stoica Ciprian-Titi 1 mai 1982 37 TIMIȘ AUR
244.  Chesnoiu Adrian-Ionuț 12 mai 1982 30 OLT PSD
245.  Muraru Iulian-Alexandru 20 mai 1982 24 IAȘI PNL
246.  Kocsis-Cristea Alexandru 12 iul. 1982 24 IAȘI Neafiliați
247.  Ilie Victor 31 iul. 1982 8 BRAȘOV USR
248.  Molnar Radu-Iulian 21 aug. 1982 13 CLUJ USR
249.  Alda Adrian 14 sep. 1982 2 ARAD PSD
250.  Toda Daniel-Liviu 22 sep. 1982 37 TIMIȘ Neafiliați
251.  Cazan Laurențiu-Nicolae 20 oct. 1982 40 VÂLCEA PNL
252.  Dumitrache Ileana Cristina 1 dec. 1982 14 CONSTANȚA PSD
253.  Moisin Radu-Marin 10 dec. 1982 13 CLUJ PNL
254.  Miftode Marius-Andrei 26 dec. 1982 8 BRAȘOV USR
255.  Predescu Ana-Loredana 28 feb. 1983 8 BRAȘOV PSD
256.  Chirilă Virgil Alin 28 mai 1983 27 MEHEDINȚI PSD
257.  Toader Bogdan-Andrei 7 iun. 1983 31 PRAHOVA PSD
258.  Șerban Gianina 15 iul. 1983 25 ILFOV AUR
259.  Nagy Szabolcs 23 iul. 1983 32 SATU-MARE UDMR
260.  Gavrilă Anamaria 15 oct. 1983 22 HUNEDOARA Neafiliați
261.  Popica Eduard-Andrei 18 mar. 1984 39 VASLUI PSD
262.  Băcanu Cristian-Tudor 28 mai 1984 42 BUCUREȘTI PNL
263.  Drancă Andrei-Iulian 12 iul. 1984 7 BOTOȘANI USR
264.  Tuță George-Cristian 8 aug. 1984 25 ILFOV PNL
265.  Ilișanu Claudiu-Augustin 25 aug. 1984 4 BACĂU PSD
266.  Presură Alexandra 16 sep. 1984 17 DOLJ PSD
267.  Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina 18 sep. 1984 17 DOLJ PSD
268.  Chira Claudiu-Martin 25 noi. 1984 37 TIMIȘ Neafiliați
269.  Prună Cristina-Mădălina 11 dec. 1984 42 BUCUREȘTI USR
270.  Andrei Alexandru-Ioan 2 ian. 1985 19 GIURGIU PNL
271.  Simonis Alfred - Robert 4 ian. 1985 37 TIMIȘ PSD
272.  Mihalcea Remus-Gabriel 6 mar. 1985 3 ARGEȘ PSD
273.  Sărmaș Ioan-Sabin 16 mar. 1985 13 CLUJ PNL
274.  Miruță Radu-Dinel 8 apr. 1985 20 GORJ USR
275.  Panait Radu 9 apr. 1985 32 SATU-MARE USR
276.  Năsui Claudiu-Iulius-Gavril 5 mai 1985 42 BUCUREȘTI USR
277.  Mărgărit Mitică-Marius 11 iun. 1985 18 GALAȚI PSD
278.  Burduja Sebastian-Ioan 18 iun. 1985 42 BUCUREȘTI PNL
279.  Popa Ștefan-Ovidiu 25 iun. 1985 40 VÂLCEA PSD
280.  Țoiu Oana-Silvia 9 iul. 1985 42 BUCUREȘTI USR
281.  Gheorghe Andrei Daniel 27 iul. 1985 25 ILFOV PNL
282.  Cătăuță Ana-Maria 15 aug. 1985 4 BACĂU PSD
283.  Petrețchi Nicolae-Miroslav 16 sep. 1985   Minoritati
284.  Badea Mihai-Alexandru 25 sep. 1985 42 BUCUREȘTI USR
285.  Ciubuc Ciprian 7 dec. 1985 9 BRĂILA Neafiliați
286.  Șerban Ciprian-Constantin 22 dec. 1985 29 NEAMȚ PSD
287.  Horga Maria-Gabriela 25 dec. 1985 19 GIURGIU PNL
288.  Polak Tudor 11 feb. 1986 39 VASLUI PNL
289.  Botez Mihai-Cătălin 29 mar. 1986 39 VASLUI USR
290.  Varga Glad-Aurel 25 mai 1986 2 ARAD PNL
291.  Moldovan Sorin-Dan 8 aug. 1986 13 CLUJ PNL
292.  Cozma Adrian-Felician 30 aug. 1986 32 SATU-MARE PNL
293.  Kelemen Attila 30 aug. 1986 11 CARAȘ-SEVERIN UDMR
294.  Simion George-Nicolae 21 sep. 1986 42 BUCUREȘTI AUR
295.  Neagu Denisa-Elena 16 oct. 1986 42 BUCUREȘTI USR
296.  Suciu Sebastian-Ilie 22 noi. 1986 34 SIBIU AUR
297.  Thellmann Christine 20 dec. 1986 34 SIBIU PNL
298.  Ignat Ion-Alin-Dan 10 apr. 1987 1 ALBA PNL 14 mar. 2022
299.  Stoica Bogdan-Alin 10 apr. 1987   Minoritati
300.  Terente Eugen 6 mai 1987 38 TULCEA USR
301.  Todosiu Beniamin 14 mai 1987 1 ALBA USR
302.  Berescu Monica-Elena 21 mai 1987 24 IAȘI USR
303.  Prișcă Răzvan Sorin 15 iun. 1987 31 PRAHOVA PNL
304.  Popescu Pavel 17 iun. 1987 42 BUCUREȘTI PNL
305.  Rujan Dumitru 10 sep. 1987 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
306.  Ciofu Cătălina 13 sep. 1987 4 BACĂU PNL
307.  Bulai Iulian 2 dec. 1987 29 NEAMȚ USR
308.  Șandru Cosmin 3 iun. 1988 37 TIMIȘ PNL
309.  Huțu Alexandra 9 sep. 1988 7 BOTOȘANI PSD 1 feb. 2021
310.  Murariu Oana 11 sep. 1988 13 CLUJ USR
311.  Calista Mara-Daniela 9 oct. 1988 29 NEAMȚ PNL
312.  Nagy Vasile 12 oct. 1988 2 ARAD AUR
313.  Vexler Silviu 8 dec. 1988   Minoritati
314.  Sighiartău Robert-Ionatan 15 mar. 1989 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
315.  Popescu Vlad-Piedone 16 sep. 1989 35 SUCEAVA PSD
316.  Apjok Norbert 19 oct. 1989 26 MARAMUREȘ Neafiliați
317.  Cristian Brian 14 iun. 1990 26 MARAMUREȘ USR
318.  Popa Alexandru 6 aug. 1990 9 BRĂILA PNL
319.  Stoica Diana 23 feb. 1991 42 BUCUREȘTI USR
320.  Ivan Bogdan-Gruia 24 mar. 1991 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
321.  Lőrincz Ștefan-Iulian 7 mai 1991 43 DIASPORA USR
322.  Șoldan Gheorghe 18 iun. 1991 35 SUCEAVA PSD
323.  Giurgiu Adrian 30 oct. 1991 28 MUREȘ USR
324.  Lupu Andrei-Răzvan 6 mai 1992 31 PRAHOVA Neafiliați
325.  Tulbure Simina-Geanina-Daniela 4 iul. 1992 43 DIASPORA Neafiliați
326.  Buzoianu Diana-Anda 16 mai 1994 42 BUCUREȘTI USR
327.  Pop Darius 13 sep. 1994 26 MARAMUREȘ AUR
328.  Badea Iulian-Alexandru 6 oct. 1994 17 DOLJ PSD
329.  Havârneanu Filip 3 dec. 1994 24 IAȘI USR
330.  Balabașciuc Călin-Constantin 1 iun. 1996 12 CĂLĂRAȘI AUR

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 30 noiembrie 2022, 8:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro