Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Barna Ilie Dan
din 19 dec. 2022
deputat USR 19.12.2022
2. Membri Dunava Costel Neculai deputat PSD
3.   Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL
4.   Hajdu Gábor deputat UDMR
5.   Romașcanu Lucian senator PSD
6.   Stoica Ciprian-Titi deputat AUR 3.05.2022
7.   Thellmann Christine deputat PNL
8. Supleanți Alexe Florin-Alexandru deputat PNL 3.05.2022
9.   Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL 22.06.2022
10.   Könczei Csaba deputat UDMR
11.   Miftode Marius-Andrei deputat USR
12.   Mihail Radu-Mihai
din 19 dec. 2022
senator USR 19.12.2022
13.   Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR
14.   Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Președinte Mihail Radu-Mihai
până în 19 dec. 2022
senator USR

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Iordache Ion senator PNL 22.06.2022
2. Kocsis-Cristea Alexandru deputat Neafiliați 3.05.2022
3. Mihail Radu-Mihai senator USR 19.12.2022
4. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR 3.05.2022
5. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD 19.12.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 februarie 2023, 8:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro