Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE

Cristian Rădulescu
Cristian Rădulescu
deputat PD-L
Președinte
Vladimir Mircea Fârșirotu Constantin Găucan Puiu Hașotti Rodica Nassar
Vladimir Mircea Fârșirotu
deputat PRM
membru
Constantin Găucan
senator PRM
membru
Puiu Hașotti
senator PNL
membru
Rodica Nassar
deputat PSD
membru
Doina Silistru Béla Sóki
Doina Silistru
senator PSD
membru
din 1 mar. 2007
Béla Sóki
deputat UDMR
membru
din 24 sep. 2008
Paul Magheru Radu Cătălin Mardare Petru Movilă Horea-Dorin Uioreanu
Paul Magheru
deputat PRM
supleant
Radu Cătălin Mardare
senator PSD
supleant
din 1 mar. 2007
Petru Movilă
deputat PD-L
supleant
din 27 iun. 2007
Horea-Dorin Uioreanu
deputat PNL
supleant
din 7 noi. 2007
Attila Varga Petru Gabriel Vlase
Attila Varga
deputat UDMR
supleant
Petru Gabriel Vlase
deputat PSD
supleant

Fosti membri

Corina Crețu Attila Kovacs
Corina Crețu
senator PSD
până în 1 mar. 2007
Attila Kovacs
deputat UDMR
până în 10 iul. 2008

Fosti membri supleanti

Valeriu Gheorghe Titu Nicolae Gheorghiof Doina Silistru Mihai Stănișoară
Valeriu Gheorghe
deputat PNL
până în 6 noi. 2007
Titu Nicolae Gheorghiof
deputat PNL
până în 9 mar. 2004
Doina Silistru
senator PSD
până în 1 mar. 2007
Mihai Stănișoară
deputat PD-L
din 9 mar. 2004
până în 26 mar. 2007
Verginia Vedinaș
Verginia Vedinaș
senator PRM
până în 13 oct. 2008

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 26 februarie 2024, 9:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro