Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APNATO Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO

Petru Gabriel Vlase
Petru Gabriel Vlase
deputat PSD
Șeful delegației
Roberta Alma Anastase Marius Bălu Corneliu Dobrițoiu Alina-Ștefania Gorghiu
Roberta Alma Anastase
deputat PNL
membru
din 16 dec. 2015
Marius Bălu
senator PNL
membru
Corneliu Dobrițoiu
senator PNL
membru
Alina-Ștefania Gorghiu
deputat PNL
membru
din 2 mar. 2015
Ion Mocioalcă Ludovic Orban Angel Tîlvăr Șerban Constantin Valeca
Ion Mocioalcă
deputat PSD
membru
Ludovic Orban
deputat PNL
membru
din 2 mar. 2015
Angel Tîlvăr
deputat PSD
membru
Șerban Constantin Valeca
senator PSD
membru
din 21 dec. 2014
Haralambie Vochițoiu
Haralambie Vochițoiu
senator
membru
din 18 iun. 2013
Dan Bordeianu Titus Corlățean Mărinică Dincă Florinel Dumitrescu
Dan Bordeianu
deputat PSD
supleant
din 4 dec. 2013
Titus Corlățean
senator PSD
supleant
din 1 apr. 2015
Mărinică Dincă
senator PNL
supleant
din 16 iun. 2014
Florinel Dumitrescu
senator PSD
supleant
din 18 iun. 2013
Nicolae Nasta Constantin Niță Marius Lucian Obreja Georgian Pop
Nicolae Nasta
senator PLC
supleant
Constantin Niță
deputat PSD
supleant
Marius Lucian Obreja
senator PNL
supleant
Georgian Pop
deputat PSD
supleant

Fosti membri

Roberta Alma Anastase Tudor Barbu Mircea Dan Geoană Eduard Raul Hellvig
Roberta Alma Anastase
deputat PNL
până în 1 apr. 2015
Tudor Barbu
senator PNL
până în 18 mar. 2013
Mircea Dan Geoană
senator
până în 21 dec. 2014
Eduard Raul Hellvig
deputat PNL
până în 3 sep. 2013
Marius Ovidiu Isăilă Cosmin Necula Dan-Cristian Popescu
Marius Ovidiu Isăilă
senator
până în 16 iun. 2014
Cosmin Necula
deputat PSD
până în 22 iun. 2016
Dan-Cristian Popescu
deputat PNL
până în 4 aug. 2016
Adrian George Scutaru Mihai Tararache
Petre Roman
deputat PNL
din 4 dec. 2013
până în 9 feb. 2015
Adrian George Scutaru
deputat PNL
până în 19 dec. 2014
Mihai Tararache
deputat PNL
din 1 apr. 2015
până în 16 dec. 2015
Dan Tătaru
Dan Tătaru
senator

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 27 mai 2024, 12:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro