Costică CIURTIN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:noi. - dec. 1996 - Secretar

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române - până în dec. 1997
 
independent  - din dec. 1997

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române - până în dec. 1997
Senator neafiliat - din dec. 1997

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (până în mai 1999)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu India - din feb. 1997 Vicepreședinte