Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Aurel Gubandru > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Aurel GUBANDRU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 187/02.04.2007 L393/2007 Propunere legislativă pentru o alimentație sănătoasă în unitățile de învățământ preuniversitar procedura legislativa încetata
2. 337/25.04.2006 L3/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii educației fizice și sportului nr.69/2000 respinsa
definitiv
3. 388/17.06.2008 L210/2008 Proiect de Lege privind modificarea și completarea Legii nr.217/2003 pentru prevenirea și combaterea violenței în familie respins
definitiv
4. 415/17.06.2008 L139/2008 Propunere legislativă privind completarea Ordonanței Guvernului nr.94/2004 privind reglementarea unor măsuri financiare respinsa
definitiv
5. 507/27.06.2007 L407/2007 Proiect de Lege privind instituirea Zilei Școlii Lege 289/2007
6. 571/24.09.2008 L285/2008 Propunere legislativă privind despăgubirea persoanelor fizice care au constituit la Casa de Economii și Consemnațiuni - C.E.C., depozite pe livrete de economii cu dobândă și câștiguri și obligațiuni CEC cu câștiguri respinsa
definitiv
7. 590/12.09.2007 L405/2007 Propunere legislativă privind completarea alineatului (1) al art.78 din Legea 19/2000 referitor la calcularea punctajului anual al asiguratului pentru anii incomplet lucrați respinsa
definitiv
8. 600/18.09.2007 L393/2007 Proiect de Lege pentru o alimentație sănătoasă în unitățile de învățământ preuniversitar Lege 123/2008
9. 691/18.09.2006 L535/2006 Propunere legislativă privind completarea Ordonanței Guvernului nr.94/2004 privind reglementarea unor măsuri financiare respinsa
definitiv
10. 755/07.11.2007 L963/2007 Propunere legislativă pentru înființarea, organizarea și funcționarea serviciilor de îngrijire și educare a copiilor în vârstă de 0-3 ani respinsa
definitiv
11. 897/17.12.2007 L772/2007 Propunere legislativă pentru modificarea art.4 din Legea nr. 114/2007 privind sprijinul acordat de către statul român Schitului românesc "Prodromu", de la Muntele Athos, Grecia Lege 69/2008
12. 962/13.12.2006 L738/2006 Proiect de Lege pentru modificarea art.26 alin.(1) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.190/2000 privind regimul metalelor prețioase, aliajelor acestora și pietrelor prețioase în România Lege 82/2007
13. BP376/23.04.2008 L482/2008 Propunere legislativă privind completarea Codului Civil la Senat
14. BP645/01.07.2008 B422/09.09.2008 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.435/2006 privind salarizarea și alte drepturi ale personalului care își desfășoară activitatea în sistemul sanitar-veterinar la Senat
15. BP770/23.09.2008 B486/26.09.2008 Propunere legislativă privind fondurile de pensii administrate privat la Senat

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 6 decembrie 2022, 0:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro