CSAPÓ Iosif
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (din sep. 1998)
Comisia pentru sănătate publică (din sep. 1999)
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (până în sep. 1999)
Comisia pentru sănătate publică (apr. 1997 - sep. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Orientală a Uruguayului - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - din feb. 1997 Secretar